Zelená diéta Green Coffee – recenzia


Zelená diéta – recenzia

Chudnutie pomocou zelenej kávy sa stalo veľkým hitom v posledných rokoch. Zelená káva je na dostupná v podobe nápoja, ale aj koncentrovanejších tabliet. V dnešnej recenzii vám prinášame  pohľad na tablety Green Coffee – zelená diéta. Aké sú jej účinky či cena? Ako vám môže pomôcť schudnúť? Odpovede aj na tieto otázky sa dozviete v nasledujúcej recenzii.

 

Čo je zelená diéta?

Základ zelenej diéty Green Coffee pozostáva zo zelenej kávy, ktorá pochádza z tej istej rastliny – kávovníka – tak ako klasická pražená káva. Rozdiel je však v jej spracovaní. Pri zelenej káve sa bobule z kávovníka sušia niekoľko týždňov na slnku. Následne obal týchto bobúľ popraská a uvoľnia sa z neho zrná, ktoré tvoria zelenú kávu.
Pri klasickej káve by sa tieto zelené zrná pozbierali a zaslali do pražiarne, kde by došlo k ich tepelnej úprave. Tá prebieha pri zhruba 480 °C, čiže pri veľmi vysokej teplote, vďaka ktorej káva získa svoje charakteristickú arómu a chuť. Avšak vysoké teploty zároveň znehodnocujú mnohé dôležité látky v káve, napríklad chlorogénne kyseliny, ktoré patria medzi silné antioxidanty a v organizme bojujú proti voľným radikálom. Tepelnou úpravou sa v káve stratí až 70 % účinných látok.

 

 

logo zelena dieta

 

Výhody zelenej diéty Green Coffee

Zelená káva v kapsulách priaznivo podporuje chudnutie, pretože obsahuje veľké množstvo kyseliny chlorogénovej. Tá zmierňuje chuť do jedla a pôsobí povzbudzujúco na metabolizmus, ktorý je nevyhnutný na správne chudnutie. Zelená káva, ktorá je základom zelenej diéty, má okrem toho aj ďalšie pozitívne účinky na organizmus:

 

prípravok zelená diéta

 • Uľahčuje boj proti celulitíde
 • Je zdrojom energie pre organizmus
 • Neobsahuje kofeín
 • Pomáha zabraňovať usadzovaniu tuku
 • Môže znížiť riziko vzniku cukrovky 2. typu
 • Vhodná aj pre diabetikov
 • Praktické dávkovanie vo forme tabliet
 • Dodanie k vám domov

 

Detoxikácia zelenou kávou

Prípravky a zlúčeniny obsiahnuté v zelenej káve pomáhajú aj pri detoxikácii organizmu. Telo potrebuje detoxikovať najmä v prípadoch, keď je zahltené toxínmi a samo nestíha vylučovať nadbytočné a škodlivé látky potom, močom či dýchaním. Toxíny v organizme sa následne ukladajú aj v tukových zásobách. Ich spálením dôjde k uvoľneniu toxínov, ktoré je následné možné vylúčiť z tela. Detoxikácia organizmu je dlhodobý proces, ktorý je spojený s chudnutím. Môže pri ňom miestami dochádzať k pocitom únavy či slabosti, pretože v tele dochádza k rôznym zmenám a metabolizmus pracuje intenzívnejšie.

 

Nevýhody zelenej diéty

Prípravky zo zelenej kávy predstavujú výživový doplnok, ktorý nie je náhradou pestrej stravy. Podobne, ako pri iných doplnkoch, ich užívanie má určité obmedzenia a nevýhody. Aké sú nevýhody zelenej diéty Green Coffee?

 • Vyššia cena (viac o dávkovaní a cenách nižšie)
 • Nevhodné pre tehotné a kojace ženy
 • Možný vznik únavy a slabosti počas chudnutia

zelená káva prípravok na chudnutie

 

Zloženie zelenej kávy

Aktívne zložky:

 • ß-1,4-poly-D-glukozamín a N-acetyl-D-glukozamín

Ide o zložky, ktoré spoločne označujú L112 a pochádzajú z panciera kôrovcov. Ide o vlákninu, ktorá má schopnosť v organizme viazať rôzne látky, vrátane tukov, a vylúčiť ich z organizmu. Má tak schopnosť regulovať do istej mieri množstvo prijatých tukov z potravy a aj cholesterolu. Ak čítate pozorne naše recenzie, určite vlákninu glukozamín poznáte. Obsahuje ju výrobok Formoline L112 ktorého recenziu nájdete na našom webe.

 

Pomocné látky:

 • celulóza
 • vitamín C
 • oxid kremičitý
 • magnéziumstearát
 • kyselina vínna

Tablety zelená diéta Green Coffee neobsahujú lepok, konzervačné látky, laktózu, mliečne bielkoviny, želatínu, farbivá, cholesterol ani stimulátory chuti.

 

Odporúčania pri chudnutí

Užívaním tabliet sa nedá schudnúť zo dňa na deň. Výsledky je možné badať po niekoľkých týždňoch, pokiaľ sa vyhnete prejedaniu sa. Dobré je sa pozrieť aj na svoj jedálny lístok a vylúčiť z neho príliš mastné, vyprážané pokrmy, fastfoodové jedlá, sladkosti a sladené nápoje aspoň na dobu chudnutia a následne ich konzumovať s mierou. Dôležité je tiež dodržiavať pitný režim, vhodná je najmä čistá voda.
Ak chcete svoje chudnutie ešte zintenzívniť, zaraďte do svojho denného režimu viac pohybu a dbajte na pravidelnú stravu, aby ste predišli návalom hladu.

 

závislosť na jedle - fast food

 

Dávkovanie

Tablety zelenej kávy sa užívajú iba raz denne v dávke 1-2 tablety, a to zhruba polhodinu pred obedom. Je možné užiť tablety aj pred raňajkami. Naopak, menej vhodné je užívať tablety zelenej kávy pred večerou, pretože majú mierne povzbudzujúci účinok.

 

Kto je predajca

Výrobok je vyrobený vo Veľkej Británii spoločnosťou Volt Retail Ltd. Na Slovensku je predávajúcim spoločnosť LARIMAR SK s. r. o.  so sídlom v Prešove. Na web stránke je uvedená kompletná adresa včetne IČO a tiež kontaktu na e-mail. Firma Larimar prevádzkuje tiež e-shop s výživovými doplnkami Bohatstvo-prírody.sk

 

Balenia a cena

K dispozícií sú vám tri druhy balení zelenej kávy 6000 mg. Každé balenie obsahuje 250 tabliet, ktoré pri užívaní 2 tabliet denne vydržia až 125 dní, čo zodpovedá 4 mesiacom chudnutia so zelenou kávou.

 • Zelená káva 6000 mg Single pack 1×250 ks tabliet

Balenie je vhodné pre tých, ktorí si tablety vyskúšať a začínajú s chudnutím. Vydrží vám 4 mesiace pri užívaní 2 tabliet denne.

Cena: 37,80 €

 

 • Zelená káva 6000 mg Duo pack 2×250 ks tabliet

Balenie obsahuje dvojnásobný počet kapsúl, ktoré vám vydržia až 8 mesiacov pri užívaní 2 tabliet denne.

Cena: 75,60 €

 

 • Zelená káva 6000 mg Multi pack 3×250 ks tabliet

Multi balenie obsahuje až 750 kapsúl, ktoré vám vydržia až takmer 1 rok pri užívaní 2 kapsúl denne.

Cena: 102,06 €

(ceny sú uvedené v čase písania recenzie)

 

 

Doprava

Balenia kapsúl zelenej kávy si môžete objednať z pohodlia vášho domova cez internet. Dodané k vám budú do 48 hodín. Pri objednávke zelenej kávy 6000 mg Multi pack 3×250 ks tabliet a zelenej kávy 6000 mg Duo pack 2×250 ks tabliet získate dopravu zadarmo. Pri objednávke zelenej kávy 6000 mg Single pack 1×250 ks tabliet je cena dopravy 3,90 €.

 

Vaše skúsenosti

Mali ste možnosť vyskúšať tieto tablety? Napíšte prosím vaše hodnotenie a skúsenosti dolu pod článok do komentárov. Pomôžete nám aj ostatným návštevníkom magazínu chudnutie123.sk.

 

Naše hodnotenie

skúsenosti chudnutie

 

Zelená diéta Green Coffee – recenzia
3.6 (72.5%) 8 votes

Pridaj komentár