Schindeleho minerály 11


Schindeleho minerály

Na internete sa predáva v súčastnosti obrovské množstvo rôznych produktov o ktorých sa tvrdí, že sú zázračné. Je to už nejaký ten piatok čo som osobne vyskúšal Schindeleho minerály. Dnes vám chcem niečo o nich napísať a hlavne spýtať sa vás na váš názor. Schindeleho minerály sú 100% prírodný produkt pochádzajúci z Rakúska. Jedná sa o zomletú horninu ktorú objavil istý pán Schindele pri výstavbe ciest.

 

Ako to celé vzniklo

Príbeh Schindeleho minerálov začal v roku 1981 keď pri výstavbe cesty v Dolnom Rakúsku buldozerista narazil na vulkanický kužeľ z krehkého materiálu.
Vedúci stavby navrhol použiť objavený materiál ako podklad novej cesty. Tak sa aj stalo. Začiatkom júla 1981 bolo na cestu dovezených viac než 6000 kubických metrov tohoto materiálu, ktorý rozhŕňal buldozér. Prechádzaním ťažkej techniky vznikali mračná kamenného prachu, ktorý prenikal do okolia cesty a pokryl súvislou vrstvou lesnú pôdu.

Po nejakom čase začalo pršať, všetok prach zmyla voda do pôdy a Schindele na tomto mieste pozoroval uzdravenie chorého stromu určeného na výrub. Následne Schindele vyskúšal objavený minerál mlieť na prach a užíval ho po lyžičkách na vlastné zdravotné problémy. Sám sa údajne vyliečil z dlhoročných problémov a tak začal minerál predávať komerčne.

 

Popis minerálov z Heuréky :

Schindeleho minerály sú komplexná zmes vysokofrekvenčných minerálov, ktoré alkalizujú, energizujú a vyživujú bunky a udržiavajú hodnotu pH v tele v rovnováhe. Bohatý prírodný zdroj minerálov a stopových prvkov. Prírodný potravinový doplnok, ktorý rieši nedostatok minerálov a stopových prvkov a tiež čistí tráviaci trakt zanesený nestrávenými zvyškami potravy. Originálne Schindeleho minerály pozostávajú z mletej kamennej múčky s vysokým obsahom oxidu kremičitého, oxidu hlinitého, vápnika, železa, horčíka a značného množstva stopových prvkov – mangán, zinok, chróm, meď, …

 

Schindeleho minerály sú účinným potravinovým doplnkom pri

schindeleho minerály

 • problémoch s trávením,
 • vysokom krvnom tlaku,
 • osteoporóze,
 • cukrovke, dne, reumatizme,
 • akútnych a chronických zápalových ochoreniach,
 • svalových kŕčoch, bolestiach svalov, chrbta a hlavy,
 • migrénach, cievnych problémoch,
 • kŕčových žilách,
 • poúrazových stavoch ako sú zlomeniny kostí, vykĺbenia a výrony,
 • pri kožných problémoch – exémy, psoriáza (lupienka), hnisavé kožné procesy, rôzne vyrážky,
 • pri nadmernom vypadávaní vlasov,
 • pri úprave sexuálnej výkonnosti – primerane veku,
 • pri únave, hučaní v ušiach, depresívnych stavoch,
 • menštruačných problémoch, neuralgických bolestiach,
 • na zlepšenie pamäte a koncentrácie.

 

 

 

Užívanie:

1 čajová lyžička (6g) 1-2krát denne, deti od 3 rokov jednu lyžičku denne, rozmiešať do vody alebo iného nápoja. Najlepšie nalačno 10 minút pred jedlom. Počas užívania nutné zvýšiť príjem tekutín.

Jedno balenie – 400g – vydrží niečo cez 2 mesiace. Ešte dodám, cena tohto balenia je cca 20 eur. Dávnejšie v minulosti sa predávali 1000g balenia dnes ich už nezoženiete.

 

Chceš vyskúšať Schindeleho minerály?

 

Koniec koncov komplexnejšie informácie môžete nájsť na webe http://www.schindele-mineraly.cz/. Čo sa týka mojich samotných skúseností s týmto výrobkom, môžem z celého radu už spomenutých účinkov potvrdiť len zlepšenie trávenia. Tu si však myslím, že Schindeleho minerály skôr ako svojim zložením pôsobia v črevách ako nejaký peeling či prírodný íl a pomáhajú tak o niečo zlepšiť vyprázdňovanie. Vlasov mám dosť málo a za čas užívania sa mi ich stav ani početnosť nezlepšil. Možno by to chcelo užívať Schindeleho minerály dlhodobejšie. Aby som však na vás nepôsobil nejako skepticky budem teraz citovať časti niektorých komentárov z rôznych diskusných webov, či už pozitívne alebo negatívne.

 

 

Recenzie z diskusných portálov

 

“Ja som využívala 1000 g krabicu schindeleho minerálov, čo mi trvalo asi 3,5 mesiaca, zlepšil sa mi cholesterol o jeden stupeň zo 7 na 6 a taktiež sa mi zvýšilo množstvo krvných doštičiek z 90 na 120…” portál zdravie.sk

 

“Tieto minerály sú skutočne dobré sama som ich vyskúšala a svokra po 7 mes. má krásne upravený cukor a cholesterol. Je ťažko ak si niekto zoberie raz za týž. a čaká zázraky tu treba aj trpezlivosť…” portál zdravie.sk

 

“schindeleho minertaly sú len anorganicky mletý kameň, tj zloženie a forma nie vhodné pre absorbciu do tela. Konečne sa naučte neveriť reklame, ktorá ide s produktami od výrobcov. ” portál zdravie.sk

 

“Chcela by som sa poďakovať,jednej pani doktorke na onkológii, ktorá aj keď nie je moja ošetrujúca lekárka,si ma raz zavolala k sebe a odporučila mi kúpiť si Schindeleho minerály. Cítim sa oveľa lepšie,nie som unavená a aj pri liečbe chemoterapiou a minerálov zvládam aj prácu… .Chcela by som napísať ,že vždy sa mi držali biele krvinky pri týždennej kontrole na 2,1 max.3,5 a pri používaní minerálov boli minulý týždeň už 6,6 a hemoglobín sa drží stále na 8,2.aj keď jeho hodnota by mala byt od 12 hore.” stránka .bestofnatur.sk

 

“schindeleho minerály patří do kategorie “bájných” produktů, jejichž složení je velmi neurčité a účinky nevěrohodné. Ve své podstatě se jedná o pomletou skálu, tedy velmi jemný písek, jednotlivé minerály jsou v nerozpustné, a tedy i nevstřebatelné formě. Rozhodně není vhodné věřit všemu, co se píše na internetu, mnohé firmy zakládají svou propagaci právě na placení “falešných diskutérů”, kteří zaplavují internet správami o vynikajících účincích. stránka diskuse.” doktorka.cz

 

 

 

Tak, máme za sebou niekoľko pozitívnych a aj nejaké negatívne ohlasy. Tie negatívne sú skorej teoretické než praktické. Môžem povedať, že v diskusiách som sa väčšinou stretával s tou pozitívnou reakciou ľudí na Schindeleho minerály. A teraz je tu priestor pre vás, ktorí máte skúsenosti s týmto výrobkom a chcete sa o ne podeliť je tu možnosť na konci tohto článku pridať váš názor či skúsenosti. Diskusia je teda otvorená a za všetky vaše reakcie ďakujeme. Ešte máme pre vás jeden bonus. Originálne fotografie obalu a produktu Schindeleho minerálov.

 

 

fotoalbum výrobku

 

Schindeleho minerály
4.8 (95.53%) 85 votes


Pridaj komentár

11 myšlienky “Schindeleho minerály

 • Ivana M

  Dobrý deň ja som užívala schindeleho minerály a musím sama povedať že mi pomohli na zlé trávenie. myslím že aj stav pokožky sa zlepšil.

 • Lucinka

  Dobrý deň prajem,,ja som užívala minerály a tiež pomohli kŕče v nohách i rukách prešli,, teraz po 2rokoch si ich idem opäť objednať kvôli kĺbom a kostiam tak napíšem či zabrali,,,???

  • ADMIN Autor príspevku

   Dobrý deň, ďakujeme za reakciu, sme radi že Vám pomohli, dajte potom vedieť ako to funguje na kosti a kĺby. Admin

 • Monika

  Pred rokmi som uzivala tieto mineraly, kvoli seboreickej dermatitide (svrbiace loziska vo vlasoch) a zhruba po dvoch mesiacoch sa problem uplne vytratil a to bez zmeny stravy, samponu alebo inych lieciv. Takze odporucam.

  • ADMIN Autor príspevku

   Dobrý deň Monika, to je super, pretože zbaviť sa sboroickej dermatitídy je problém. V zložení schindeleho minerálov je aj zinok ktorý ako vieme zmierňuje prejavy tejto choroby. Takže je možné, že zabral aj on. Všetko dobré prajeme 🙂

  • ADMIN Autor príspevku

   Dobrý deň,
   ďakujeme za komentár, ja osobne som užíval prášok, ale nevidím v tabletách problém. Bude to zrejme to isté len v tabletovej forme, takže sa minerály budú dať lepšie dávkovať (jednoduchšie)

  • ADMIN Autor príspevku

   Dobrý deň, nevidíme problém v užívaní jedného aj druhého avšak odporúčame zachovať pri užívaní časový odstup najmenej hodinu.

   • Maria Schinova

    Dobrý den, uzivam Schindeleho mineraly od zaciatku roka ale len asi tretinu, mozno stvrtinu odmerky pretoze mam oblickove kamene a nie som si ista, ci to je vhodne. Urobil sa mi ekzem, velmi svrbiaci, na rukach. Ma niekto skusenosti, naoadlo mi, ci to nemohli sposobit tie mineraly? Ci to nemoze byt alergia na nejaku zlozku v nich? Dakujem za akekolvek nazory.