Ako zmerať pH v tele


Ako zmerať pH v tele

Často sa hovorí o detoxikácii, rôznych prípravkoch a ich účinnosti. O tom ako kyselina spôsobuje rôzne choroby, nadváhu či únavu. Popísalo sa už v tomto smere mnoho hlúpostí, ale aj právd. My vás nechceme strašiť mŕtvicou a rôznymi chorobami tak, ako to robia iné weby. Pravdou je, že prekyslenie je skutočne problémom súčastnosti a treba sa mu venovať na individuálnej úrovni každého z nás. No spraviť si z prekyslenia náboženstvo tiež nieje riešením.

 

Aby ste vôbec vedeli či sa v stave acidózy nachádzate alebo nie, je potrebné vaše pH v tele zmerať. V tomto článku vám chceme ukázať ako je možné jednoducho zmerať kyselinu vo vašom tele a tak sa dozvedieť ako na tom skutočne ste. My vám dnes ukážeme meranie pH moču, ktoré je dostatočné na to, aby ste zistili či je váš organizmus prekyslený.

 

Základom celého procesu merania ph moču sú lakmusové indikačné pH papieriky ( ktoré sú dostať v lekárni, prípadne sa predávajú spolu s výrobokom Acidofit) ktoré poznáte určite zo základnej školy z chémie alebo možno s nimi pracujete aj dnes ak robíte v chemickom alebo potravinárskom priemysle. Je to výhoda pre vás, nebudete ich musieť kupovať, bude stačiť ak si ich z práce “požičiate”. Použitie je teda jednoduché – stačí namočiť do vašej “vzorky moču” lakmusový papierik na jednu sekundu a ten sa následne podľa chemickej reakcie zafarbí. Podľa farby ktorú vám indikátor ukáže potom z priloženej stupnice pH odčítate svoje pH moču.

ph moču

Odfotili sme pre vás pH test ktorý sme zakúpili v jednom z internetových obchodov. Balenie obsahuje 100 kusov indikačných prúžkov ktoré merajú pH od 4.5 do 9.0. Aby ste sa vedeli zorientovať, tak pH neutrálne je 7.0. Všetko čo je nad 7 je zásadité a všetko čo je pod 7 je kyslé. Najkyslejšie prostredie je teda 4.5 pH a naopak najväčšia zásaditá hodnota je tu 9.0.

 

Štandardná pH stupnica je o niečo väčšia a je stanovená od 1.0 po 14.0. Na meranie pH moču nám však táto stupnica vyhovuje viac, pretože ako si máte možnosť všimnúť tak jednotlivé stupne sú podelené po 0.25 čiže môžete presnejšie odčítať vaše hodnoty. Tento pH tester bol priamo navrhnutý na meranie pH moču. Jeho cena je približne 8 eur čo je zbytočne veľa.

 

pH lakmusové papieriky

 

Keď už máte všetko potrebné vybavenie vytvorte si kyselinový profil, pretože jedno meranie nieje postačujúce a objektívne. Hranica pH moču sa vám počas celého dňa rôzne mení. PH ranného moču je základný údaj. Kyselinový profil získate tak že budete pH merať pri každom močení. Sledovať budete hlavne vrcholné hodnoty kyselín.

 

Ráno : ranný moč (okolo 6.00 -7.00) býva najkyslejší a to v dôsledku toho že sa telo počas noci čistí a zbavuje sa ich. Optimálna hodnota pH moču ráno by mala byť okolo 6,8 pH. Po zásaditých raňajkách (ovocie zelenina) by ste mali dosiahnuť pH približne 7,4 (meranie okolo 10.00). V čase obeda pH (12.00-13.00) sa pH moču v dôsledku látkovej premeny dostáva na úroveň 6,5. V poobedňajších hodinách by ste mali namerať hodnoty podobné tým z doobedia teda minimálne 7,4 pH. Večer sa hranica ph moču môže dostať opäť do kyslej škály. Toto by mali byť optimálne hodnoty ktoré sa cez deň ukazujú.

 

Nemajte prosím predstavu, že váš moč musí byť za každú cenu zásaditý. Kyslé pH namerajú aj úplne zdraví ľudia ktorí sa môžu stravovať akokoľvek zdravo. Tu ide skôr o to aby ste zistili, či nedosahujete extrémne hraničné hodnoty (4.5 -5.0-5.5). Ak teda chcete upraviť svoje pH na optimálne hodnoty môžu vám pomôcť rôzne prípravky na odkyslenie ktoré zároveň detoxikujú telo. Ale v prvom rade by ste mali zmeniť svoje stravovacie návyky, začať sa pravidelne hýbať, naučiť sa správne dýchať a odbúrať stres. O detoxikačných metódach, zásaditých a kyslých potravinách si povieme v samostatných článkoch.

 

Ako zmerať pH v tele
3.8 (75.48%) 31 votes

Pridaj komentár