Alli 4


Alli

Dostávame sa k ďalším veľmi populárnym tabletkám na chudnutie. Tentokrát si zoberieme na mušku tabletky s názvom Alli. Prednedávnom sme zverejnili recenziu na tabletky ktoré obsahovali účinnú látku orlistat. Boli to tabletky s názvom Xenical. Alli je veľmi podobným prípravkom, hlavne čo sa týka účinnej látky. Tiež obsahuje účinnú látku orlistat avšak v menšej koncentrácií než je tomu u Xenicalu. Ak ste našu recenziu na Xenical nečítali tak si stručne predstavíme to čo majú spoločné a teda orlistat. Tak Xenical ako aj Alli patria medzi inhibítori lipáz.
 
Alli je určení pre ľudí s BMI 28 a viac. Vypočítajte si svoje BMI.
 

Čo je orlistat?

Orlistat je inhibítor črevnej lipázy. Viem znie to moc vedecky. Pre nás je dôležité ako funguje a hlavne čo dokáže. Orlistat v tráviacom systéme človeka zabraňuje tráveniu prijatých tukov z potravy. Dokáže ich zredukovať až o 30%. Orlistat spôsobí, že organizmus človeka nemôže nestrávené tuky vstrebať a vylúči ich prirodzenou cestou.

 

 

Znie to pekne avšak Alli má jedno ALE

Doteraz to znelo ako celkom dobrá správa. Ale nemusí to tak byť vždy. Nestrávený tuk ktorí takto vzniká sa v čreve rýchlo mení na hnačku. A to je je práve to veľké ale. Táto reakcia vás môže totižto zastihnúť na mieste kde by ste si to najmenej želali a to nemusí skončiť dobre. Sú prípady kedy či už Xenical alebo Alli pohnali svojich spotrebiteľov rýchlejšie než to títo nešťastníci stihli. V každom prípade tak Alli pôsobí ako výchovný prostriedok pre ľudí ktorí sa nevedia v jedení krotiť. Alli sú žuvacie tablety a tento výrobok nieje viazaný na lekársky predpis.

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

Čo Alli nevyrieši

Pripadá mi to celé trochu ako začarovaný kruh. Ak sa rozhodnem jesť zdravo, obmedziť tuky nepotrebujem Alli a tiež ani Xenical. Čo vlastne získam tým že budem užívať Alli a budem jesť tučné jedlá? Vychová ma Alli tak, aby som po ukončení užívania viac nejedol tučné jedlá? Obávam sa, že nie.

V samej podstate nepochybujem o účinnosti Alli alebo Xenicalu. Ich účinná látka orlistat naozaj dokáže blokovať vstrebávanie tuku. O tom niet pochýb.

 

 

Alli je nevhodný pre tehotné a dojčiace mamičky

 

 

Vedľajšie účinky ktoré Alli môže vyvolať

 • Vetry (plynatosť), ktoré sú alebo nie sú sprevádzané olejovitým špinením
 • Náhle nutkanie na stolicu
 • Mastná alebo olejovitá stolica
 • Bolesť žalúdka (brucha)
 • Neschopnosť udržať stolicu
 • Riedka/tekutá stolica
alli

alli

Niekedy v roku 2010 získal Alli na popularite. Vtedy sa dokonca stalo, že sa na trhu objavil falošný liek! Napodobnenina bola podrobená výskumu a zistilo sa, že falošný Alli neobsahoval účinnú látku. To je ešte ten lepší prípad. Takýto liek by vám nemal uškodiť. Vo svete sa falošné lieky vyskytujú celkom pravidelne a často sa stáva že účinnej látky obsahujú niekoľkonásobne viac, prípadne obsahujú niektoré zdraviu škodlivé látky. Je preto dôležité, ak sa rozhodnete kúpiť akýkoľvek liek, kupovať ho v overenom obchode a nie od bazárových predajcov rôzne na internete.

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

Záver

V čase písania tohto článku som preveroval dostupnosť Alli na našom trhu a zistil som, že distribúcia týchto tabletiek bola v SR skončená. Obrátil som sa na viacero lekární a všade som dostal rovnakú odpoveď. Podľa stránky SUKL (štátny ústav pre kontrolu liečiv) je Alli vedený ako aktívny s registráciou platnou do roku 2017. Ak by ste chceli Alli kúpiť, na Slovensku sa vám to pravdepodobne oficiálnou cestou nepodarí. Objednávanie tabletiek z neznámych zdrojov považujem za rizikové. Ak ste sa rozhodli chudnúť pomocou tabletiek na chudnutie, odporúčam vám vybrať si iný produkt než Alli. Pokiaľ máte skúsenosti s Alli prosím napíšte nám svoje postrehy. Ďakujeme

 

 

Naše hodnotenie

skúsenosti chudnutie

 

Alli
4.1 (81.9%) 21 votes


Pridaj komentár

4 myšlienky “Alli

 • Adinka

  Takisto ako som pisala pri lieku Xenical:Pozor,pravdepodobne mi vypadali vlasy,ked som to brala (Orlistat) pretoze mi chybali vitaminy rozpustne v tukoch!

 • Dena

  ja som kúpila 2 balíky za zvýhodnenú cenu a druhí som aj vyhodila pretože mi bývalo špatne zvracala som a taktiež som nedokázala ovládať veľkú potrebu 🙁