Tuční, nemocní a takmer mŕtvi


Tuční, nemocní a takmer mŕtvi

Fat, Sick & Nearly Dead

dokumentárny film Austrália / USA, rok 2010

 
Film hovorí o veľkom rozhodnutí, ktoré niekoľkým ľudom zachráni život. Začína tým, že Vás privíta Joe Cross. Joe je Austrálčan kde bol podnikateľom. Strávil väčšinu života tým, že budoval svoju kariéru. Nestaral sa o zdravie a postupne sa stal extrémne obéznym. Má chronickú žihľavku a cíti že ak niečo nezmení na tomto svete už dlho nepobudne. Rozhodne sa teda zabojovať o svoj život. Joe si kúpi odšťavovač a rozhodne sa nasledujúcich 60 dní zostať iba na zeleninových či ovocných šťavách.

 
Joe začína cestovať po USA a vo svojom aute odšťavuje. Na svojej ceste stretáva veľa ľudí, ktorí majú s obezitou podobné problémy a tiež trpia rôznymi chorobami. Po pár týždňoch sa začína Joe uzdravovať. Joe sa zo svojej cesty vracia do Austrálie ale po pár dňoch mu telefonuje šofér kamiónu Phil, ktorého Joe stretol na svojej ceste po USA. Philove zdravie je v troskách a je extrémne obézny. Doktorka mu oznámila, že ak nič vo svojom živote nezmení, jedno ráno sa už nemusí prebudiť. Phil sa dostal do stavu kedy už pomaly nieje ani schopný vystúpiť zo svojho kamiónu. Joe teda navrhe Philovi aby skúsil aspoň 10 dní zeleninovo-ovocných štiav. Phil zápasí s týmto spôsobom stravovania no keď vidí výsledky je odhodlaný pokračovať.

Joe a Phil na svojej ceste za novým životom inšpirujú svoje okolie a pomáhajú aj ostatným k pochopeniu, že ich život sa nemusí končiť kdesi v polovici.
Film obsahuje české titulky. Ak vám titulky nenabehnú hneď, tak si ich zapnite kliknutím v pravom dolnom roku okna s videom.

 

Toto video si môžete pozrieť v nasledujúcom linku https://www.youtube.com/watch?v=45NLIm4nmao

 

 

 

Tuční, nemocní a takmer mŕtvi
4.9 (97.5%) 8 votes

Pridaj komentár