Zelený jačmeň – detoxikácia na zelenú


Zelený jačmeň – detoxikácia na zelenú

Ak chcem písať o detoxikácii musím jednoznačne predstaviť aj hit posledných niekoľkých rokov. Je ním zelený jačmeň. Čo všetko zelený jačmeň dokáže, čo obsahuje, ako sa užíva a mnoho ďalšieho sa dozviete práve v tomto článku.

 

Zelený jačmeň 3, 2, 1, štart…

Zelený jačmeň z historického hľadiska má poriadne dlhé korene. Prvé zmienky sa objavujú až kdesi do doby 17 000 rokov pred naším letopočtom. Vyskytoval sa najmä v Afrike a Ázií a o niečo neskôr sa stal súčasťou starých kultúr. Egypťania jačmeň uctievali ako dar od boha a okrem semien užívali na posilnenie tiež mladé rastlinky. V bájnom Babylone bol jačmeň dokonca používaný ako platidlo.

 

V súčastnosti spopularizoval zelený jačmeň hlavne Dr. Yoshihide Hagwar ktorý hľadal svoju vlastnú cestu za zdravím. Spolu s vedeckým tímom zistil, že najviac aktívnych a výživných látok sa nachádza v rastline počas jej intenzívne rastu, teda po vyklíčení do doby kým rastlina nezačne produkovať kvety a semená.

 

Začali spoločne vyvíjať spôsob, akým by dokázali uchovať čo najviac aktívnych a zdraviu prospešných látok z mladých klíčkov rastlín jačmeňa.Vzniklo teda niekoľko spôsobov akým sa zelený jačmeň spracováva a dostáva až k vám do rúk. Najlepším spôsobom je lisovanie šťavy a následné vyparenie vody, čím vzniká silne koncentrovaný prášok ktorý dnes dostanete kúpiť pod názvom zelený jačmeň.

 

Ďalším spôsobom je tiež sušenie rastlín a ich následné mletie, či macerácia rastlín vo vode a následné vyparenie vody. Každý z týchto spôsobov je špecifický a tiež aj rôzne finančne náročný. Aj to je dôvod prečo sú na trhu rôzne druhy zeleného jačmeňa a v rôznych cenách. V tomto prípade platí, že najkvalitnejší zelený jačmeň by mal byť práve ten ktorý zastupuje sušenú koncentrovanú šťavu z listov mladého jačmeňa. Takýto zelený jačmeň si uchováva všetku výživnú hodnotu lisovanej šťavy. Jedna lyžička takéhoto prášku zodpovedá približne 50-60 gramom čerstvej vytlačenej šťavy.

 

zelený jačmeň

Ako pôsobí zelený jačmeň na organizmus?

 

 • detoxikuje a odkysľuje (normalizuje pH) organizmus
 • posilňuje imunitu organizmu, odstraňuje únavu a vyčerpanosť
 • pomáha pri artritíde
 • zmierňuje prejavy astmy
 • účinne znižuje hladinu cholesterolu, normalizuje hladinu cukru v krvi
 • spomaľuje starnutie buniek, chráni kardiovaskulárny systém
 • pôsobí ako prevencia pred rakovinou
 • zmierňuje prejavy akné a iných kožných ochorení
 • zelený jačmeň pomáha pri chudnutí
 • zmierňuje prejavy anémie – chudokrvnosti
 • podporuje trávenie a zlepšuje vyprázdňovanie

 

 

Najhlavnejším a najdôležitejší faktorom ktorý treba pri zelenom jačmeni zdôrazniť je detoxikácia a odkyslenie organizmu. S tým súvisí takmer každý bod z nášho zoznamu ktorý sa nachádza o pár riadkov hore. Tým, že zelený jačmeň dokáže účinne detoxikovať a odkysliť organizmus, dokáže zlepšiť stav niektorých chorôb a ich prejavov. Zelený jačmeň by sa však nemal považovať za liek aj keď mnohí ho za liek považujú.

 

Video s relácie s O ZDRAVÍ s Karolom Farkašovským.

 

Často po ňom siahajú ľudia ktorí sa cítia unavení, vyčerpaní, ľudia so zlou životosprávou ktorím zaklopú choroby na dvere. Nezanedbateľným percentom užívateľov zeleného jačmeňa sú ľudia ktorí majú problémy s imunitou a bývajú často chorí.

 

 

Čo sa nachádza v zelenom jačmeni?

Opäť si to dáme stručne v bodoch aby sme vás nezavaľovali množstvom textu.

 

 • vitamíny skupiny A, B1, B2, B5, B6, C, E a K.
 • minerály : draslík,vápnik, horčík, sodík, fosfor, chróm, meď, mangán, kremík, železo..
 • 15 druhov antioxidantov ktoré vás chránia pred škodlivými voľnými radikálmi.
 • Tryptofan – látka ktorá tvorí serotonín, hormón šťastia
 • chlorofyl -má vplyv na stimuláciu rastu tkanív, tvorbu krvi a červených krvných buniek, aj na celkové zlepšenie krvného obrazu.

 

 

zelený jačmeň tablety

Zelený jačmeň možnosti

 

Zelený jačmeň sa na trhu predáva najčastejšie ako prášok. Existuje však aj tabletovaná forma zeleného jačmeňa. Je v podstate jedno ktorú variantu si vyberiete. Záleží aj na tom čo vám viac vyhovuje. Napríklad ak si plánujete brať zelený jačmeň aj do práce, sú vhodnejšie tablety než prášok. Niekomu napríklad môže robiť problém prehĺtanie tabliet a tak volí radšej prášok. Ja volím prášok.

 

Na obrázku vidíte 150 tabliet jačmeňa.

 

 

Užívanie a dávkovanie

Na každom balení je návod a príslušné dávkovanie. Aj tak odporúčam na úvod vyskúšať dávky minimálne. Ide hlavne o to zistiť, či nenastane u vás alergická reakcia. Sú to síce výnimočné prípady ale stať sa to môže. Ak s užívaním nebudete mať problémy postupne si dávku zeleného jačmeňa zvyšujte na odporúčané denné množstvo.

 

zelený jačmeň prášok

Prášková forma zeleného jačmeňa sa užíva v podobe jednej čajovej lyžičky rozmiešanej v čistej vode. Takýto zelený nápoj pijete 2x denne a to ráno a podvečer. Nepite ho pred spaním. Môže sa stať, že budete mať potom problém zaspať, takže ak chodíte skoro spávať prispôsobte tomu aj užívanie jačmeňa.

 

Ráno by ste mali šťavu piť nalačno a večer zase 2 hodiny po jedle. Zelený jačmeň by ste mali rozmiešať v studenej alebo letnej vode, nikdy nie v horúcej. Nikdy nepoužívajte minerálnu vodu.

 

Na začiatku užívania sa môže u vás objaviť bolesť hlavy, zhoršenie kožných ochorení, akné a pod. Je to z dôvodu, že vaše telo začína detoxikovať. Toto obdobie čoskoro ustúpi. Je ale dôležité aby ste vždy pili dostatočné množstvo vody aby sa toxíny z tela čím skôr vyplavili. Ak kúru začnete mali by ste vydržať dlhšiu dobu a neprerušovať ju. Odporúčame minimálne dvoj mesačnú kúru.

 

 

 

Aká je chuť zeleného nápoja?

Chuť je niečo čoho by ste sa určite nemali báť. Je to zvláštne trávová chuť a vôňa. Po pár dňoch si na ňu zvyknú aj zarytý odporcovia.

 

Koľko stojí zelený jačmeň?

Mnoho ľudí sa bojí, že si nemôže zelený jačmeň a podobné „vymoženosti“ dovoliť. Je pravdou, že sa nejedná zrovna o najlacnejšiu záležitosť.

100 gramov zeleného jačmeňa ktorý vidíte vyššie na obrázku stojí (v čase písania článku) 23 eur. Vo forme tabliet je balenie ktoré obsahuje 150 tabliet a stojí necelých 15 eur. Odporúčané dávkovanie tabliet je 2 až 6 tabliet denne. A ak zoberiem že by ste denne konzumovali priemerne 4 tablety, tak balenie 150 kusov vám vydrží viac ako 37 dní. Ak budete denne užívať 5 tabliet tak jedno balenie vám postačí na celý mesiac. Mesačná kúra vás teda bude stáť necelých 15 eur (aktuálne 14,70Eur).

 

Chcem skúsiť zelený jačmeň

 

Na záver

Ak sa už rozhodnete pre detoxikáciu organizmu pomocou zeleného jačmeňa určite ste stavili na správnu kartu. V našom článku máte možnosť vidieť zelený jačmeň od firmy Benevit Zelený Život ktorá sa špecializuje na distribúciu zeleného jačmeňa prípadne iných výrobkov ako chlorelly a pod. O chlorelle si povieme nabudúce v samostatnom článku. Na našom trhu sa najčastejšie stretnete práve s týmto zeleným jačmeňom. Ak kliknete na „Zelený Jačmeň – viac druhov a možností“ zobrazí sa vám viac výrobcov či distribútorov zeleného jačmeňa či už v práškovej alebo tabletovanej forme.

 

Uvítam aj vaše skúsenosti. Viem, že zelený jačmeň užíva dosť veľa ľudí prípadne majú s ním svoje skúsenosti. Ak patríte medzi nich a viete nám zreferovať vaše úspechy pri detoxikácii či odporučiť kvalitnejšie produkty tak nám prosím píšte pod článok do komentárov. Ďakujeme.

 

 

Zelený jačmeň – detoxikácia na zelenú
4.8 (95%) 8 votes

Pridaj komentár