Rýchle diéty modeliek – aké šialenosti sú modelky ochotné podstúpiť?


Rýchle diéty modeliek

Krásne a štíhle modelky, ktoré sa predvádzajú na mólach, a ktorých mená poznajú najmä ženy, ktoré listujú v módnych magazínoch, si vo svojom živote vytrpia naozaj veľa. Ak chcú vyzerať perfektne, musia dodržiavať prísny režim, ktorý sa týka najmä stravy a pohybu. Okrem toho, že počas celého roka žijú relatívne zdravo a majú veľa pohybu, tesne pred tým, ako idú na prehliadkové móla, zaradia niekoľkodňovú, veľmi rýchlu diétu, aby vyzerali ešte chudšie.

Určite viete, že vďaka diétam možno schudnete niekoľko kilogramov, no hneď, ako príde zlé obdobie a vy začnete jesť normálne, všetky kilá naskáču naspäť aj s prídavkom. Ak chcete vyzerať dobre, mali by ste celý svoj jedálniček a takisto aj životný štýl od základov prekopať a zmeniť. Mnohé slávne modelky žijú veľmi zdravo, no pár dní pred dôležitými prehliadkami stavia na rýchle a účinné diéty, ktoré ich zbavia prebytočnej vody v tele či niekoľkých kíl, ktoré na sebe nechcú mať.

Toto sú veľmi rýchle diéty modeliek, no takisto šialené a extrémne diéty, pomocou ktorých dokážu za pár dní zhodiť niekoľko kilogramov.

 

rýchle diéty modeliek

 

Diéta podľa Gisele Bündchen

Asi je len málo žien, ktoré nepoznajú krásnu modelku Gisele. Tá aj vo vyššom veku stále brázdi predvádzacie móla a patrí medzi top modelky, ktoré chce mať každý návrhár či známy módny dom. Za krásnou a štíhlou postavou Gisele nehľadajte veľmi gény. Jej tvrdé tréningy, ktoré má každý deň a trvajú viac ako tri hodiny, sú doplnené len o tri grapefuity na obed. Okrem tohto obedu má väčšinou na raňajky menšiu misku jogurtu s jedným kusom ovocia a na večeru nechýba nejaký šalát, ktorý obohatí o pár kúskov orechov či o avokádo.
Gisele a takisto aj mnohé iné modelky sú známe najmä tým, že sa vyhýbajú sacharidom a ich strava je väčšinou založená na bielkovinách a zdravých tukoch.

 

Rýchle diéty modeliek Victoria’s Secret

Každoročná prehliadka krásneho spodného prádla je show, na ktorú sa teší nielen veľa žien, ale takisto aj mužov. Modelky, ktoré sa premávajú po tomto prehliadkovom móle si však všetko musia poriadne vydrieť. Dva týždne pred samotnou prehliadkou modelky cvičia každý jeden deň viac ako pol dňa. Ich celodenná strava sa skladá len z proteínových nápojov, ktoré nie sú práve najchutnejšie. Tekutá strava im však zabezpečí ploché bruško a krásnu postavu.

 

Ovocná diéta

Ak ste milovníkom ovocia, táto diéta by sa hodila možno aj vám. Nielen modelky, ale aj mnohé známe tváre šoubiznisu na ňu radi stavia vždy pár dní pred nejakým dôležitým dňom, ktorý ich čaká. Ovocná diéta trvá len tri dni, ktoré určite vydržíte a môžete ju brať aj ako detox od zbytočného cukru, ktorý často prijímame v strave pravidelne. Máme pre vás dokonca aj jedálny lístok, aby ste si mohli predstaviť, ako taká diéta asi vyzerá.

 

Prvý deň

diéty ananásRaňajky: 250 g čerstvého ananásu

Desiata: 250 g čerstvého ananásu

Obed: 1 banán

Olovrant: 250 g čerstvého ananásu

Večera: 1 banán

 

Druhý deň

Raňajky: 3 kiwi

Desiata: 100 g hrozna

Obed: 4 kiwi

Olovrant: 100 g hrozna

Večera: 3 kiwi

 

Tretí deň

Raňajky: 200 g hrozna

Desiata: 200 g ananásu

Obed: 4 kiwi

Olovrant: 100 g ananásu

Večera: 100 g hrozna a 2 kiwi

Táto diéta je najlepšia práve vtedy, ak ste počas týchto dní doma. Za deň prijmete približne 600 – 700 kalórií, a preto môžete pociťovať veľký hlad. Mali by ste počas týchto dní dostatočne oddychovať a nezabúdať na pitný režim, ktorý je veľmi dôležitý.

 

Diéta podľa Gigi Hadid

Gigi Hadid je veľmi mladá, no za to veľmi úspešná modelka, ktorá sa stala celosvetovou hviezdou tesne po dovŕšení dvadsiatky. Spolu so svojou sestrou Bellou sú veľmi známou dvojicou, ktorá sa ukazuje na stránkach módnych časopisov.

Gigi sa už viackrát v rozhovoroch priznala, že má rýchly metabolizmus, vďaka ktorému si môže dovoliť viac, ako iné modelky, no aj napriek tomu sa musí krotiť. Veľmi dôležitý je pre ňu šport. Od detstva sa rada hýbe, a preto jej nerobí problém cvičiť a doslova drieť niekoľko hodín vo fitku tesne pred Victoria’s Secret Show. Rovnako ako iné modelky, tak aj Gigi staví vždy na nejakú diétu tesne pred prehliadkou, no hneď po nej si dá dobrý “cheat day”. V tento deň je úplne všetko, čo má rada a bez výčitiek si dá aj hamburger či hranolky.

Tento trend sa však ujal aj vo viacerých sférach zdravého životného štýlu. Mnohé fitness modelky či ľudia nadšení pre fitness jedia po celý týždeň či mesiac zdravo a následne si spravia jeden voľný deň, kedy si doprajú všetko, na čo majú chuť.

 

javorový sirup

 

Diéta s javorovým sirupom

Nejde vám to dokopy? Chudnutie a sladký javorový sirup? Chvíľku počkajte a hneď pochopíte, prečo je to tak. Okrem svetoznámych modeliek boli zástankyňami tejto diéty aj Beyoncé či Angelina Jolie.
Nápoj z javorového sirupu má mať očisťujúce účinky pre organizmus. Tento nápoj má síce veľmi málo kalórií a spôsobí úbytok na váhe, no ak budete piť len tento nápoj v kombinácií s trochou jedla, určite to nie je zdravé. Aj pri javorovej diéte je veľmi známy jojo efekt, ktorý určite nechcete dosiahnuť.

 

Diéta s jablkovým octom

Aj vás práve teraz striaslo? Nádherné modelky sú schopné prejsť aj za hranice zdravého rozumu a vypiť či zjesť úplne všetko, len aby boli chudé. Niektoré modelky dali na rady “odborníkov” a pred každým jedlom vypili viac ako jednu polievkovú lyžicu jablkového octu. Ten mal vraj urýchliť metabolizmus a zjedené jedlo sa tak malo omnoho rýchlejšie spracovať. Veľkými fanúšičkami tejto diéty boli okrem modeliek aj mená ako Cindy Crawford či kráska Megan Fox.

 

Diéta s kockami ľadu

Pred niekoľkými rokmi sa objavila takisto jedna šialená diéta, ktorú propagovali najmä modelky Victoria’s Secret. Ak ste boli hladní, mali ste mať pri sebe niekoľko kociek ľadu, ktoré máte chrúmať. Vraj vás potom hlad rýchlo prejde. Či to fungovalo naozaj nevieme, no nevieme si takisto predstaviť, aký dopad to muselo mať na zuby a hlavne nervové zakončenia v nich.
Rovnaký účinok by mala mať podľa niektorých krások aj voda. Mnohé modelky pijú počas dňa aj viac ako tri litre vody len preto, aby utlmili hlad, ktorý sa neustále objavuje. Vodou však do tela nepríjmu žiadne kalórie, a preto ste stále hladní.

 

kocky ľadu

 

Žuvačky a diétna cola

A čo tak vynechať úplne jedlo a nahradiť ho najmä umelými sladidlami? Priekopníčkou tejto diéty v módnom svete bola chudučká Victoria Beckham, ktorú neskôr nasledovali mnohé iné modelky a ženy. Victoria je známa tým, že za normálne jedlo považuje len tofu, hlávkový šalát a jahody. Ak však chce ešte viac schudnúť, aj keď my nevieme z čoho, prepne na úplne iný režim a tým sú žuvačky a diétna cola. Pije a žuje iba toto, vďaka čomu sa jej podarí naozaj rapídne schudnúť. Určite to však nie je dobrý príklad pre mladšie ročníky a ani pre jej deti.

 

Bonus na záver: Vytrhávanie zubov

Síce to nie je diéta, no niektoré modelky si nechávajú vytrhávať zuby, presnejšie stoličky, kvôli tomu, aby ich tvár a najmä líca, vyzerali omnoho chudšie. Lícne kosti tak môžu vyniknúť omnoho viac, líca jemne prepadnú a tvár vyzerá omnoho chudšie, ako so zubami. Určite to však nie je rozumný nápad a nechceme vedieť, ako budú fungovať v budúcnosti.

Dúfam teda, že tieto rýchle diéty modeliek vám nebudú inšpiráciou ale skôr varovaním pred zbytočným hazardom s vlastným telom.

Rýchle diéty modeliek – aké šialenosti sú modelky ochotné podstúpiť?
3 (60%) 2 votes

Pridaj komentár