Acomplia


Acomplia (rimonabant)

Dnes si predstavíme ďalší z liekov na chudnutie ktorý už nemáte možnosť zakúpiť v lekárňach pretože bol pre svoje nežiadúce účinky stiahnutý z predaja v krajinách Európskej Únie. Jedná sa o liek s názvom Acomplia ktorý vyrábal francúzsky farmaceutický koncern Sanofi-Aventis.

 

AcompliaToto liečivo sa používalo na liečbu nadváhy a obezity ktorá u pacientov presahovala hranicu BMI 27 a viac. Cena Acomplie bola v dobe predaja približne 80 eur. Mimo Európskej Únie sa tento liek predával pod názvom Zimulti.

 

 

Acomplia obsahuje účinnú látku rimonabant. Táto účinná látka blokuje špecifický typ kanabisových receptorov ktoré sa nachádzajú v nervovom systéme a v systéme kontroly príjmu potravín. Blokádou týchto receptorov rimonabant pomáha pacientom znížiť príjem potravín a tým znížiť hmotnosť. Acomplia znižuje tiež tvorbu tukového tkaniva a zvyšuje využitie glukózy v svaloch.

 

Vedľajšie účinky však postupne viedli k prehodnoteniu používania lieku a liek Acomplia bol v Európskej únií zakázaný. V Nemecku údajne v súvislosti s užívaním tohto lieku zaregistrovali štyri pokusy o samovraždu. Tento liek bol u nás dostupný len na lekársky predpis.

 

Komisia pre humánne lieky (CHMP) zhodnotila, že prospech z užívania Acomplie neprevyšuje jej riziká a že jej registrácia má byť v celej Európskej únii pozastavená.

 

Nežiadúce účinky

Medzi hlavné nežiadúce účinky pre ktoré bol predaj lieku Acomplia pozastavený boli psychiatrické nežiaduce účinky, hlavne depresie. U Acomplie dochádzalo k dvojnásobne vyššiemu riziku takýchto porúch. Okrem týchto nežiadúcich účinkov to boli ešte bolesti hlavy, pocity nevoľnosti, zvracanie, alebo hnačka.

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

Záver

Mnoho pacientov bolo po zakázaní lieku veľmi sklamaných, pretože Acomplia im skutočne pomáhala postupne znižovať váhu. Zaznameli sme tiež rôzne pokusy na internete o kúpu či predaj tohto lieku. My vás vyzývame aby ste sa vyhli kúpe liečiv z neznámych internetových stránok či kúpe od bazárových predajcov. Môžete si spôsobiť zbytočné zdravotné komplikácie alebo sa vám môže dostať do rúk falšovaný liek. Pokiaľ máte skúsenosti s týmto liekom môžete nám váš názor napísať do komentárov dolu pod článkom. Ďakujeme.

 

 

Naše hodnotenie

skúsenosti chudnutie

 

Acomplia
4.5 (90%) 6 votes

Pridaj komentár