Clarinol, CLA, Bio CLA


Clarinol, CLA, Bio CLA

Na našom webe si postupne predstavujeme všetky možné druhy tabletiek na chudnutie. Ako ste si mali možnosť všimnúť, niektoré patria medzi zakázané, niektoré sú na predpis a veľká časť z nich patrí medzi voľne predajné. Našou dnešnou témou sú tabletky typu Clarinol, CLA či Bio CLA. S pojmom CLA ste sa už určite stretli. Je to skratka pre konjugovanú kyselinu Linolovú (conjugated linoleic acid) teda prírodnú nenasýtenú mastnú kyselinu, ktorá sa prirodzene vyskytuje v mäse a mliečnych výrobkoch v malých množstvách.

 

Najviac CLA obsahuje hovädzie a jahňacie mäso a tiež rastlinné oleje. CLA bola objavená celkom náhodne niekedy v roku 1978 a odvtedy sa dostala pod drobnohľad vedcov na celom svete. Postupne sa zistilo, že CLA v ľudskom organizme dokáže budovať svalovú hmotu, redukovať telesný tuk a tiež dokáže zlepšiť imunitný systém pomocou antioxiadčného efektu ktorý CLA má.

 

Aby sme naše vysvetľovanie zbytočne nekomplikovali je dôležité pochopiť, že CLA zvyšuje efektívnosť organizmu pri spracovaní a ukladaní prijatého tuku. Je to teda prírodný spaľovač tukov ktorý pomáha blokovať nadmerné ukladanie tukov. Ak sa rozhodnete užívať doplnky s obsahom CLA majte na pamäti, že je nutné svoje výsledky sledovať skôr meraním obvodu pásu než samotným vážením. Výrobky s obsahom sú však skôr vhodné pre fitness nadšencov a športovcov než pre obéznych ľudí. CLA totižto podporuje rast svalovej hmoty.

 

clarinol

clarinol

 
Štúdie preukázali, že CLA dokáže čiastočne zvýšiť schopnosť organizmu využiť uložený telesný tuk vo forme energie a zároveň tiež podporuje rast svalovej hmoty. Ak sa teraz tešíte, že schudnete bez cvičenia tak musím len pripomenúť, že cvičenie výrazne pomáha samotnej CLA. Preto sa vždy odporúča počas užívania akéhokoľvek prípravku s CLA cvičiť.

 

 

Výhody CLA

  • tlmí rast tukových tkanív
  • zvyšuje rýchlosť metabolizmu
  • zmierňuje pocity hladu
  • zmierňuje katabolizmus (odbúravanie svalových tkanív)
  • CLA má tiež protirakovinový účinok
  • znižuje hladinu cholesterolu
  • zabraňuje jojo efektu

 

 

Čo je Clarinol

Clarinol je vlastne len jeden z radu výživových doplnkov ktorý obsahuje zložku CLA. Výrobok Clarinol je určený na chudnutie avšak jeho účinok je podmienený pohybom a zmenou stravovacích návykov. Teraz si môžeme položiť otázku koľko by sme schudli keby sme s nejakým iným placebom zmenili životný štýl a začali cvičiť(?). Tiež si silne kladiem otázku či CLA len nieje zámerne použitým reklamným ťahom. Všeobecne sa o CLA píše, že nieje vhodný pre obéznych ľudí ale skôr pre tých ktorí chcú schudnúť „posledný kilogram“.

 

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

 

BIO CLA

Pod týmto názvom a jemu podobným sa opäť vyskytujú výživové doplnky ktoré obsahujú účinnú látku CLA. Rozdiely v týchto výrobkoch sú nepatrné a líšia sa v podstate len ostatnými zložkami. Videl som už výrobky s extraktom zo zeleného čaju či s obsahom spiruliny. Cena za Bio CLA sa pohybuje na úrovni 25 eur za 80 tabletiek.

 

Odporučená dávka: – dospelí 2-3 kapsuly 1-2x za deň. Pri dávkovaní 2 kapsuly 2x denné vám balenie vydrží iba 20 dní. Kapsuly sa užívajú počas jedla.

 

bio cla

bio cla

 

 

Bioaktívne CLA - online predaj

 

Záver

Dnes sme si teda prestavili CLA a dva najznámejšie výrobky ktoré ho obsahujú. Berte na vedomie, že akékoľvek výživové doplnky tohto typu slúžia iba na podporu chudnutia čo znamená, že tieto doplnky samé o sebe za vás neurobia tú dôležitú zmenu vo vašom prístupe k stravovaniu ktorú je potrebné vykonať ak chcete úspešne a trvalo schudnúť.

 

 

Naše hodnotenie

skúsenosti chudnutie

 

 

Clarinol, CLA, Bio CLA
3.9 (78.75%) 16 votes

Pridaj komentár