Sibutramín všeobecne (Lindaxa, Reductil, Ectiva, Meridia, Sibutral…)


Sibutramín všeobecne (Lindaxa, Reductil, Ectiva, Meridia, Sibutral…)

Dnes sa zameriame na skupinu liekov ktoré obsahujú účinnú zložku sibutramín. Jedná sa hlavne o lieky ktoré môžete poznať u nás pod obchodnými značkami Reductil, Ectiva, Meridia, Reductil, Sibutral, Lindaxa. V iných krajinách pod názvami Afibon, Ectiva, Meissa, Minimacin, Minimectil, Obesan, Reduxade, Sibutral, Siluton, Sitrane, Zelium, Zelixa.

 

Tieto tabletky na chudnutie by mali patriť do minulosti, keďže boli stiahnuté z predaja v EÚ kvôli nežiadúcim účinkom ktoré popíšeme nižšie. Ako sme už spomínali všetky tieto lieky obsahujú zložku sibutramín ktorá je základným kameňom týchto liekov a tiež aj základným problémom.

 

sibutramín lindaxa

Čo je sibutramín?

Aby sme sa so sibutramínom oboznámili bližšie niečo si o ňom povieme. Sibutramín je inhibítor spätného vychytávania serotonínu a noradrenalínu. Zabraňuje teda spätnému vychytávaniu neurotransmiterov serotonínu a noradrenalínu do nervových buniek mozgu.

 

Neurotransmitery umožňujú vzájomnú komunikáciu nervových buniek a sibutramín blokáciou spätného vychytávania zvyšuje množstvo týchto látok v mozgu. Nárast neurotransmiterov v mozgu pomáha pacientom navodiť pocit sýtosti, čo pomáha znížiť príjem potravy. Jednoduchšie povedané sibutramín oklame váš mozog a vy necítite hlad.

 

sibutramín meridiaLieky obsahujúce sibutramín boli po prehodnotení a rozsiahlejších štúdiách stiahnuté z predaja v EÚ. Prehodnocovali sa hlavne vedľajšie účinky na kardiovaskulárny systém. Výbor pre lieky (CHMP) požiadal spoločnosť Abbott Laboratories, ktorá vyrábala liek s účinnou látkou sibutramín, aby vykonala klinickú štúdiu zameranú na bezpečnosť sibutramínu.

 

Na základe tejto výzvy spoločnosť Abbott Laboratories začala štúdiou s názvom SCOUT. V tejto štúdií bolo sledovaných približne 10 000 pacientov a štúdia naznačila, že sibutramín je spojený s vyšším počtom kardiovaskulárnych ťažkostí a tento liek predstavuje zvýšené riziko kardiovaskulárnych príhod (ako srdcový infarkt alebo mozgová príhoda). Štúdia tiež preukázala, že sibutramín zvyšuje u niektorých pacientov tepovú frekvenciu srdca a krvný tlak, čo môže zvýšiť riziká kardiovaskulárnych príhod.

 

 

Sibutramín nieje zázrak !

Mnohí ľudia dnes po diskusných fórach hľadajú aktívne lieky typu Lindaxa, Reductil, Meridia a pod, teda lieky s obsahom sibutramínu. Paradoxom je, že častokrát ich vôbec nieje problém zohnať. Ešte väčším paradoxom však je, že si lieky tohto typu predpisujú „sami“ v čom je veľké riziko. Tak isto idú do rizika vzhľadom na možnú neoriginalitu liekov.
Na našej stránke sme už písali o tom, že lieky sa falšujú podobne ako známe módne značky. Do Európy sa tiež nelegálne dovážajú lieky, ktoré boli dodané do predaja mimo EÚ.
 
sibutramin

Je pravdou, že Lindaxa, Reductil a všetky tieto lieky s obsahom sibutramínu pacientom pomohli schudnúť no ďalším faktom je, že pacienti po ukončení liečby zaznamenali návrat svojej pôvodnej váhy. Je to samozrejme spôsobené tým, že po vysadení lieku pacienti opäť začínali pociťovať hlad a neudržali si správne stravovacie návyky. Sibutramín teda nieje vhodným riešením a navyše je veľmi rizikovou látkou pre vaše zdravie.

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

 

Viac o sibutramíne sa môžete dočítať na stránke spoločnosti Abbott

 

Nehazardujte so svojím zdravím! Nekupujte lieky ktorých pôvod vám nieje známy!

Naše hodnotenie

 

skúsenosti chudnutie

Sibutramín všeobecne (Lindaxa, Reductil, Ectiva, Meridia, Sibutral…)
4.1 (82.76%) 58 votes

Pridaj komentár