Čaj na chudnutie Pu-erh. Schudnem pitím Pu-erhu?


Čaj na chudnutie Pu-erh. Schudnem pitím Pu-erhu?

Pamätám si ešte dobu keď sa roztrhlo vrece s tvrdením, že čaj Pu-erh spôsobuje chudnutie. Všetci ktorí mali v záujem schudnúť zrazu obliehali čajovne či už tie kamenné alebo internetové a nakupovali Pu-erh vo veľkom. Dnes poodhalíme trochu viac a niečo si o tomto čaji a tiež o jeho vplyve na chudnuite napíšeme.

 

Čaj Pu-erh dostal meno podľa okresu (mesta) v provincii Yunnan na juhu Číny, z ktorého tento čaj pochádza. Čaj sa tu produkoval a vyvážal sa do celej Číny či za jej hranice. V Číne sa považuje Pu-erh za niečo ako univerzálny liek (niečo ako alpa u nás :-). Pu-erh je fermentovaný čaj špeciálnym spôsobom. Zrie niekoľko rokov za pomoci ušľachtilých baktérií a plesní. Nejedná sa o čierny čaj to treba hlavne zdôrazniť.

 

čaj na chudnutie pu-erh

čaj na chudnutie pu-erh

Aké má Pu-erh vlastnosti?

  • znižuje hladinu cholesterolu v krvi
  • posiluje imunitu
  • detoxikuje organizmus
  • pomáha odbúrať alkohol z krvi
  • pôsobí upokojujúco
  • zmierňuje zažívacie ťažkosti
  • zlepšuje trávenie tukov
  • podporuje peristaltiku criev

 

Pu-erh a chudnutie

Poďme teda na to, čo vás najviac zaujíma a to je to otázka „schudnem?“. Mimo všetky pozitíva čaju Pu-erh patrí aj zlepšenie trávenia tukov. Pitie tohto čaju môže prispieť k úbytku na vašej váhe, nedá sa však povedať že by z vás čaj „vysal“ kilogramy nadváhy. Ak sa rozhodnete pre Pu-erh je to super nápad ale má to niekoľko ale. Prvým z nich je, že čaj by mal byť len doplnkom vášho chudnutia. Teda niečím čo vaše chudnutie podporí ale priamo ho nespôsobí. Druhým ale je kvalita čaju ktorý sa rozhodnete piť.

 

Nie som síce odborník na čaje no ak chcete Pu-erh ako doplnok na zlepšenie trávenia tukov pri chudnutí je dobré zájsť do čajovne a nekupovať Pu-erh sáčkovo balený v marketoch. Aby som všetko uviedol na správnu mieru. Čaj Pu-erh sa vyskytuje vo viacerých variantoch a rôznych kvalitách. V čajovni vám dokážu poradiť ohľadom výberu čaju. Ak by bol medzi vami čitateľmi niekto kto úspešne chudne a má skúsenosti s konkrétnym typom Pu-erhu tak by som bol rád keby napísal do komentárov pod článkom prípadne na náš e-mail.

 

Je pravdou, že čaj Pu-erh som pijával aj ja.. Nepijával som ho však kvôli chudnutiu ale jednoducho preto lebo som v istej dobe dosť čajom holdoval. Hlavne zeleným ale v rámci skúšania som pil aj rôzne druhy Pu-erhov. V každom prípade ak si kúpite kvalitný čaj Pu-erh určite banovať nebudete. Jeho chuť je vynikajúca, má pozitívne účinky na zdravie a možno vám pomôže aj dať dolu dáke to kilečko.

 

Čaj na chudnutie Pu-erh. Schudnem pitím Pu-erhu?
3.8 (75.56%) 9 votes

Pridaj komentár