Očista čriev


Očista čriev

V tomto článku si niečo viacej povieme o očiste čriev. Očista čriev patrí v detoxikácii organizmu k tým základným kameňom celej detoxikácie. Črevá človeka sú po rokoch nesprávneho životného štýlu zanesené nánosom toxických usadenín ktoré postupne toxikujú organizmus.

Takéto nánosy sú živnou pôdou pre „nepriateľské“ baktérie ktoré spôsobujú hnilobné procesy. V dôsledku nesprávnej stravy, sedavého životného štýlu a iných faktorov sa organizmus týchto nánosov len ťažko dokáže zbaviť sám. Je nutné mu pomôcť. Pravidelná očista čriev by teda mala byť vašou prioritou pre zachovanie vášho zdravia.

 

očista čriev

očista čriev

Prejavy zanesených čriev

 

  • Únava, pocity vyčerpanosti, depresie, nechuť do života
  • bolesti hlavy, migrény
  • choroby horných dýchacích ciest a časté nachladnutia
  • gynekologické mykózy
  • problémy so spánkom
  • problémy s trávením, hnačky, plynatosť, zapáchajúca stolica
  • bolesti chrbtice, kožné problémy
  • oslabená imunita

 

 

Ako na očistu čriev?

Dnes už existuje množstvo spôsobov ako očistiť črevný systém. Nečakajte však, že vaša očista čriev bude trvať pár dní. Jedná sa o dlhodobejší proces a jeho základom by mal byť prechod na zdravý životný štýl, pohyb a zdravé stravovanie. V prvom rade si treba uvedomiť, čo spôsobuje zanesenie čriev. Je to hlavne strava bohatá na živočíšne bielkoviny (mäso), vajcia, čokolády, cukor, výrobky z bielej múky, mlieko, káva.

 

Takáto strava spôsobuje vášmu organizmu veľkú záťaž. Navyše ďalšie problémy črevám spôsobuje aj nesprávna kombinácia jednotlivých pokrmov. Prirodzene môžete črevám pomôcť konzumovaním väčšieho množstva zeleniny, pitím dostatočného množstva vody a samozrejme pohybom ktorý podporí činnosť čriev a vyprázdňovania.

 

Častou používanou metódou očisty čriev je aj klystír. Jedná sa o celkom účinnú metódu avšak klystír by ste nemali vykonávať pravidelne a dlhodobo. Navyše klystír odstraňuje z čreva aj dobré baktérie a to vám môže spôsobiť problémy.

 

Podstatnou pri očiste čriev je aj vláknina. Denná doporučená dávka vlákniny je 20-30 gramov. K tomu je samozrejme nutné zvýšiť príjem vody na aspoň 3 litre denne. Takže konzumácia zeleniny, ovocia, celozrnných výrobkov, hnedej ryže a pod. Pri detoxikácii samozrejme vylúčte zo stravy všetky negatívne potraviny ako živočíšne bielkoviny a všetky formy rafinovaných výrobkov cukrov a pod.

 

Ďalšou možnosťou je použitie výrobkov určených na detoxikáciu organizmu ako je napríklad výrobok prodetox na ktorý sme nedávno písali recenziu. Prodetox obsahuje potrebné množstvo vlákniny a iné prospešné látky ako prírodný íl ktorý pôsobí na črevá ako jemný peeling. Výrobkov určených na detoxikáciu je na trhu samozrejme viac a postupne vám budeme prinášať ich recenzie. Účinne dokáže očistu čriev vykonať aj chlorella či spirulina prípadne indický skorocel ktorý poznáte skôr pod názvom psylium.

 

čaj triphala očista čriev

čaj triphala očista čriev

Triphala

Ajurvédska medicína odporúča 3 mesačnú detoxikačnú kúru čajom (práškom) Triphala. Čaj Triphala obsahuje Amalaki (Phyllanthus emblica), Vibhitaki (Terminalia belerica) a Haritaki (Terminalia chebula). Detoxikácia pomocou Triphala čajov či tabliet prebieha pozvoľne.

 

Ajurvédsky čaj Triphala

 

Alfou a omegou očisty čriev však nieje klystír ani výživové detoxikačné doplnky ale zmena nesprávneho životného štýlu a stravovacích návykov. Akákoľvek detoxikácia je bez ďalšej zmeny životných návykov len dočasným riešením vášho zdravotného stavu a s tým spojených problémov.

 

Očista čriev
4.7 (94.29%) 7 votes

Pridaj komentár