Žuvačka na chudnutie


Žuvačka na chudnutie

Ste milovníkom žuvačiek? Neviete odolať mentolovej chuti, ale zároveň by ste radi urobili aj niečo pre vašu postavu? Na trh prichádza riešenie, ktoré by mohlo pomôcť práve vám. Ide o prvú slovenskú žuvačku na chudnutie, ktorá umožňuje bojovať s nadbytočnými kilogramami.

 

Nápad slovenských študentov

Nápad, že by bolo skvelé stratiť nadbytočne kilá niečím tak jednoduchým ako je žuvanie žuvačky, možno prešiel hlavou viacerým, ale práve košickí študenti boli tí, ktorí ho premenili aj na realitu. V rámci stredoškolského programu uvažovali nad tým, aký výrobok by zaujal nielen ich, ale aj širokú verejnosť. Prišli tak s nápadom žuvačky na chudnutie, ktorá napomáha pri redukcii hmotnosti.

 

 

V čom spočíva účinok?

Žuvačka na chudnutie od košických gymnazistov je určená na chudnutie, pretože obsahuje látky potláčajúce chuť do jedla. Vďaka tomu pomáha pri nadváhe a nutkavej chuti do jedla. Hlavnou zložkou, ktorá pomáha stlmiť chuť do jedla je výťažok z garcínie kambodžskej. Pri chudnutí sa uplatňuje aj L-karnitín, ktorý urýchľuje spaľovanie tukov, a je obľúbenou látkou aj v iných prípravkoch na chudnutie. Sladkú chuť žuvačke dodáva brezový cukor, inak nazývaný xylitol. Ide o látku, ktorá je mnohonásobné sladšia ako bežný cukor, avšak neprispieva k tvorbe zubného kazu a je aj vhodná pre diabetikov.

Žuvačka ďalej obsahuje aj vitamín B12 a mätovú príchuť charakteristickú pre žuvačky. Výrobok vďaka tomu prispieva k redukcii hmotnosti. Medzi jeho ďalšie účinky patrí zlepšenie koncentrácie, posilnenie imunitného systému a žuvačka uľavuje pri pálení záhy.

 

Ďalšie výhody žuvačiek

Jedným z najznámejších plusov žuvačiek je boj so zubným kazom. Žuvačky vyvolávajú zvýšenú produkciu slín, ktoré prirodzene čistia zuby. Okrem toho žuvanie žuvačiek je vhodné aj pri nevoľnosti, napríklad v dopravnom prostriedku. Žuvanie žuvačky vám môže pomôcť aj v lietadle, kde v dôsledku rýchleho stúpanie a klesania dochádza k výrazným zmenám tlaku. Vy tak môžete mať pocit zaľahnutých uší, ktoré žuvanie pomáha zmierniť.

L-karnitín obsiahnutých v žuvačkách navyše posilňuje srdcovú činnosť, pretože dochádza k zvýšenému prísunu kyslíka ku svalom počas žuvania. To isté platí aj o mozgovej činnosti, vďaka prežúvaniu prúdi do mozgu viac krvi, a tak sa zlepšuje sústredenie aj myslenie. Navyše látky z garcínie kambodžskej nielen tlmia chuť do jedla, ale znižujú aj usadzovanie cholesterolu a tuku v organizme.

 

žuvačka na chudnutie – ilustračný obrázok

 

Schudnem pomocou žuvačky?

Výhodou žuvačiek je fakt, že obsahujú veľmi malé množstvo kalórií, vďaka čomu sa z nich nepriberá. Vďaka látkam v nej obsiahnutých pomáha znižovať chuť do jedla, okrem toho žuvačky zvyšujú vylučovanie slín, a tým pomáhajú pri trávení. Organizmus tak potravu rýchlejšie a lepšie spracuje. Tým sa môžu odstrániť alebo zmierniť niektoré menej vážne tráviace problémy.

Avšak bez zdravého stravovania to nejde. Samotnými žutím žuvačky bez úpravy svojho jedálneho lístka neschudnete. Dôležitá je zdravá strava a aktívny pohyb. Žuvačky sú len doplnkom pri chudnutí.

 

Úspech aj v zahraničí

O potenciáli a efektivite nápadu slovenských študentov svedčí aj fakt, že slovenské žuvačky na chudnutie vyhrali aj prestížne ocenenie na medzinárodnom veľtrhu v Rige. Piatim študentom sa tak podarilo obstáť vo veľkej konkurencii. Žuvačky sa začínajú distribuovať na našom trhu a v jednom balíčku môžete nájsť desať kusov tejto žuvačky.

žuvačka na chudnutie – ilustračný obrázok

Žuvačka na chudnutie
5 (100%) 1 vote

Pridaj komentár