Kalorické tabuľky a počítanie kalórií


Kalorické tabuľky a počítanie kalórií jednoducho

Ach digitálna doba. Poznal som jedného mladého chlapca ktorý chodieval do našej firmy na brigádu. Na svoj vek bol obézny a snažil sa schudnúť. Keďže študoval matematiku a fyziku aj jeho chápanie chudnutia bolo založené na matematických základoch. Počítanie kalórií a kalorické tabuľky na dennom poriadku. To ešte bola doba kedy si zo sebou nosil notes kde si zapisoval všetko čo zjedol či vypil a tiež svoju fyzickú aktivitu.

Keď som ho stretol asi po roku bol to iný človek. Pevná vôľa a jeho kalorické zápisky ho nesklamali. Dnes v digitálnej dobe sa nemusíte trápiť ako on a nemusíte pracne vyhľadávať kalorické tabuľky a počítať spotrebu kalórií, nemusíte nosiť notes. Stačí vám chytrý telefón so systémom Android a celkom zdarma si môžete na GooglePlay stiahnuť aplikáciu Kalorické Tabuľky. Pridáte sa tak k viac ako 500 000 užívateľom tejto aplikácie a svoj „zápisník“ budete mať všade po ruke.

kalorické tabuľky 0..kalorické tabuľky 6..kalorické tabuľky 4

kalorické tabuľky 16..kalorické tabuľky 18..kalorické tabuľky 19

Počítanie kalórií jednoducho – Kalorické Tabuľky

Stiahnite si teda aplikáciu Kalorické Tabuľky z GooglePlay. Inštalácia trvá chvíľu. Vyplňte potrebné údaje a spustí sa vám vaša aplikácia. Od tohto dňa si môžete začať zapisovať všetko čo ste zjedli a tiež vašu aktivitu. Aplikácia vám následne sama poráta váš energetický príjem a výdaj. Kalorické Tabuľky obsahujú viac ako 90 000 potravín a 1300 aktivít.


Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

Potraviny zapisujete tak ako ich konzumujete. Môžete ich teda podľa aplikácie zaradiť medzi 6 denných chodov ako raňajky, desiata, obed, olovrant, večera a druhá večera. Zapisujete samozrejme aj príjem tekutín. V zoznamoch nájdete takmer všetko. Nezabudnite vyplniť správne množstvo prijatých potravín či nápojov.

ako zabrániť jojo efektu

Zapíšte aktivity

Zapisovanie platí aj pre aktivity ktoré sa väčšinou vypĺňajú na počty minút. Aktivity majú aj rôzne stupne – napríklad chôdza je delená napríklad na 2km/hod čo je pomalá, 5km/hod čo už rýchlejšia chôdza, ale je tu aj chôdza zo psom, s kočíkom, po rovine, do kopca a pod. Hľadajte čo najpresnejšiu potravinu či aktivitu a dostanete najpresnejšie výsledky.

Za činnosť sa považuje napríklad aj práca na počítači. Zapísať sa dá takmer všetko. Na konci dňa si potom môžete pozrieť vaše výsledky. Aplikácia z prijatých potravín dokáže dokonca vypočítať príjem bielkovín, vápnika, mastných kyselín či soli a pod. Všetko pekne udávané v gramoch. Takisto si môžete skontrolovať príjem počas dňa. Ako aj vidíte na obrázkoch v našom prípade sme na raňajky zjedli 2 rožky biele, jednu 20 gramovú dávku masla a 200 ml plnotučného mlieka. Na raňajky sme teda prijali 2083 kJ.

K dispozícií sú vám aj grafy – štatistiky. Tie sa zobrazujú však len v prípade že aplikácia má dostatočné množstvo dát a tak je dobré aby ste si svoje dáta zapisovali poctivo každý deň.

skenovanie čiarových kódov a zápis do kalorických tabuliek

Skenovanie čiarových kódov

Trošku vyšším levelom je aj skenovanie čiarových kódov výrobkov. Ak kliknete v menu na „Katalóg potravín“ v pravom hornom rohu je ikonka čiarového kódu. Táto možnosť vám otvorí fotoaparát ktorým môžete nasnímať čiarový kód výrobku a tak zistiť všetky údaje. My sme vyskúšali naskenovať mlieko Boni 1,5% a aplikácia ho skutočne spoznala a poskytla nám k nemu údaje.

Skúsili sme ešte naskenovať kód z nejakej menej známej pašitky a tú už aplikácia nepoznala. Samozrejme výrobkov na trhu sú desaťtisíce avšak všetky známejšie výrobky aplikácia obsiahne.

skenovanie čiarového kodu do aplikácie kalorické tabuľky

Aplikácia vás upozorní

Mal som nainštalovanú aplikáciu už nejaký ten čas keď mi zrazu pípla správa. Kalorické Tabuľky ma upozornili na kontrolu a zápis mojej telesnej hmotnosti. Za cieľ som si zvolil ako príklad 65 kg hmotnosť. Počiatočná hmotnosť bola nastavená na 75 kg. Kalorické Tabuľky vás teda po čase sami vyzvú ku kontrole vášho stavu.

Ak nemáte telefón

Pre vás ktorí nemáte možnosť využiť aplikáciu v mobilnom telefóne je tu web ktorý je s výnimkou dizajnu identický s mobilnou aplikáciou. Na webe sa stačí zaregistrovať, zvoliť svoje údaje ako cieľovú váhu a pod a každý deň si svoj príjem a výdaj jednoducho vyklikať. Video nižšie ukazuje ako Kalorické Tabuľky vo web verzii fungujú.

Projekt pokračuje

Tento projekt sa nám skutočne páči. Aplikácia je jednoduchá na používanie. Výhodou je ľahká dostupnosť, je ZDARMA čo má za následok že vám občas vybehne v okne reklama ktorú stačí zavrieť. Projekt samozrejme musí byť nejak financovaný a tak je reklama nevyhnutnosť. Navyše sa aplikácia stále vyvíja, pridávajú sa údaje a je vidieť, že tvorcom na nej skutočne záleží.

Používanie aplikácie v mobile je rýchlejšie a jednoduchšie než používanie webovej verzie. Ak teda chcete počítať kalórie dnes sme vám ukázali jednoduchú pomôcku online Kalorické Tabuľky so všetkým čo k tomu patrí. Používate ich tiež? Neváhajte a vaše skúsenosti nám napíšte do komentára pod článok. Ďakujeme.

</h1″>

Kalorické tabuľky a počítanie kalórií
4.3 (85.56%) 18 votes

Pridaj komentár