Oxotrin


Oxotrin

Oxotrin sú ďalšie tabletky na chudnutie ktoré sľubujú zníženie telesnej hmotnosti a deklarujú zdravé chudnutie. Podľa slov výrobcu Nutrigen Laboratories tohto preparátu dokáže práve Oxotrin svojím zložením urýchliť metabolizmus pričom dochádza k rýchlejšiemu úbytku váhy. Jednotlivé zložky by mali spolu pôsobiť termogenicky a urýchliť úbytok hmotnosti až trojnásobne.

 

oxotrin ilustračný obrázok 1

Oxotrin sľubuje :

  • zníženie chuti do jedla
  • chudnutie bez JOJO efektu
  • potláča chuť do jedla
  • urýchlenie metabolizmu a spaľovania tukov

 

 

Zloženie

Hlavnou zložkou výrobku Oxotrin je vláknina Glucomannan. Ak pozorne čítate náš magazín a recenzie ktoré pravidelne prinášame tento názov vám isto nieje cudzí. Vlákninu Glucomannan (glukomanan) sme už spomínali pri výrobku Obezin. Jedná sa o vlákninu pochádzajúcu z rastliny Konjac. Rastlina je podobná našej červenej repe a pochádza z Ázie kde sa využíva po stáročia. Glukomannan sa vďaka svojím vlastnostiam ako je spomaľovanie vstrebávania cukrov a tukov používa pri výrobe tabliet na chudnutie veľmi často. Vláknina Glukomannan dokáže po požití zväčšiť svoj objem a tým vyvolá pocit nasýtenosti.

Medzi ďalšie zložky patrí Kofeín ktorý netreba obzvlášť predstavovať. Kofeín sa podieľa na zrýchlení metabolizmu a tým aj na spaľovaní tukov.

 

Acetyl-L-karnitín je aminokyselinou ktorá podporuje premenu tukov na energiu a teda zabraňuje ich ukladaniu. Čiastočne dokáže tiež znižovať chuť do jedla. V zložení nájdete aj ďalšiu aminokyselinu L-tyrozín či extrakt z malín ktorý tiež slúži ako urýchľovač metabolizmu. Zložku ktorú možno poznáte dôverne je extrakt zo zelenej kávy (kyseliny chlorogenová). O podporuje termogenézy – teda rýchlejšie spaľovanie tukov sa stará aj Africké mango či známy Kapsaicín (Capsicium) – extrakt z chilli papričiek. Kapsaicín môžete poznať z prípravku Chilliburner ktorý práve na tejto zložke postavil svoj výrobok.

 

Za zmienku možno stojí ešte Chróm pikolinát. Chróm dokáže znížiť chuť na vysoko-kalorické jedlá a pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu cukru v krvi. Viac o chróme si môžete prečítať v našom ďalšom článku „Chróm na chudnutie áno alebo nie?“. Pri chróme vám ale musíme prezradiť, že jeho užívanie funguje len v prípade ak trpíte na jeho deficit.

 

oxotrin kapsaicín zloženie výrobku

 

Množstvá v dávke

Mg./tableta

Konjac vláknina (Glucomannan 90%) 100
Kofeín 84
Acetyl-L-Karnitín 50
L-Tyrozín 50
Extrakt z malín 10:1
(20%etanol. 80%voda ) 50mg
500
Zelená Káva 50% kys. chlorogénová 40:1 25mg 1000
Africké Mango 10:1 25mg 250
Capsicum 8:1 12,5mg 100
Bladderwrack riasa extr. 1% Jód 5:1 10mg 50
Chróm pikolinát (12,5%chróm) 0,54mg 68mcg

 

Oxotrin alebo Oxotrim alebo čo (?)

Nepatrná zmena ktorú si málokto všimne. Oxotrim boli tablety ktoré už nekúpite. Dá sa povedať, že Oxotrin je akousi obmenou tohto výrobku. Alebo Oxotrin taží z úspechu Oxotimu? Pátranie po informáciách naberá zaujímavé rozmery. Oxotrim vyrába firma Newton-everett a Oxotrin sa hlási zase pod firmu Nutrigen Laboratories. Obe stránky – výrobcovia majú v spodnej časti malými písmenami upozornenie typu :

 

„The products and the claims made about specific products on or through this site have not been evaluated by United States Food and Drug Administration and are not approved to diagnose, treat, cure or prevent disease. „

 

Tento text v preklade znamená čosi ako :

„Žiadne uvedené vyhlásenia neboli hodnotené Americkým úradom pre kontrolu potravín a liečiv FDA a produkty nie sú určené na diagnostikovanie, liečenie alebo predchádzanie akýmkoľvek chorobám.“

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

Na Slovensku Oxotrin predáva len jedna webová stránka (ktorá predtým predávala Oxotrim). Pri výrobku Oxotrin je obrázok výživového poradcu a osobného trénera s menom Terry Samuelson. Nech hľadám ako hľadám o tomto chlapíkovi na internete nikde ani zmienka. Zdá sa že Terry Samuelson ako výživový poradca a osobný tréner neexistuje.

 

Mám silný pocit že tieto dva výrobky majú rovnakého tvorcu. O čosi viac ma presvedčia aj článok z dielne plus7dní (článok sa týka výrobku oxotrim a iných)http://www.pluska.sk/plus-7-dni/domov/obchodnici-kilami-takto-reklamach-pripravkov-chudnutie-podvadzaju-kradnu-identitu.html

 

Chudnutie s Oxotrin ?

Nuž. Predchádzajúce riadky však nijako nevyvracajú účinnosť prípravku, ale na jeho dôvere to tiež zrovna nepridáva. Zloženie prípravku Oxotrin by skutočne mohlo podporiť chudnutie. Už spomínaný Glukomannan je schopný navodiť pocit nasýtenia. Jeho množstvo v jednej dávke Oxotrinu je 100mg. Naproti tomu Obezin ho obsahuje až 500mg. Ostatné látky síce sami o sebe s vašou váhou asi moc nepohnú, ale vplyv na metabolizmus určite mať budú. Pomôcť môže aj dávka chrómu ktorú Oxotrin obsahuje.

 

Dávkovanie

Oxotrin sa dávkuje vo forme 1 tablety 2x denne, najlepšie s jedlom. Po 17 hodine by ste už tablety užívať nemali. Samozrejme, že tento výrobok nieje vhodný pre tehotné či dojčiace ženy.

 

Balenie a cena

Oxotrin je balený v hermeticky uzavretej krabičke. Jedno balenie obsahuje 60 tabliet čo je pri odporúčanom dávkovaní mesačná kúra. Cena za takéto balenie je približne 45 Eur.

 

Váš názor pomôže!

Vaše skúsenosti s výrobkom môžu pomôcť dokončiť hodnotenie tohto produktu. Zakúpili ste Oxotrin? Aké s ním máte skúsenosti? Napíšte nám viac do komentárov pod článok.

 

Naše hodnotenie

Výrobok zatiaľ ponechávame bez našeho hodnotenia.

skúsenosti chudnutie

 

Reklama z youtube na záver

(v článku boli použité ilustračné obrázky)

 

 

Oxotrin
3.5 (70%) 32 votes

Pridaj komentár