Diéta GI – Helen Foster


Diéta GI – Helen Foster

V dnešnej recenzii vám predstavíme ďalšiu z populárnych kníh o chudnutí. Napísala ju známa autorka kníh o detoxikácii a diétach Helen Foster. Kniha Diéta GI patrí medzi jej najúspešnejšie publikácie. Helen vás vo svojej knihe na úvod zoznámi s novým spôsobom stravovania sa. Ako už z názvu knihy máte možnosť vytušiť, ide o stravovanie sa ktoré má základ v Glykemickom Indexe.

diéta GI

 

Glykemický index predstavuje čas za ktorý sa potravina zmení na glukózu a dostane sa do krvi. To je samozrejme veľmi zjednodušené vysvetlenie. Glykemickému indexu sa budeme podrobne venovať v samostatnom článku. Aby sme to zjednodušili, tak potraviny z vysokým GI sú pre chudnutie “zlé” a naopak potraviny z nízkym GI sú tie “dobré”. Podobne na princípe glykemického indexu funguje aj prípravok na chudnutie Fykotín. Jeho recenziu ste možno u nás už čítali.

 

Kniha Diéta GI je teda zameraná na stravovanie sa tými potravinami, ktoré majú dobrý GI. Autorka vás postupne zasvätí do všetkých tajov tejto diéty. V knihe zostavila 4 programy :

  1. program na zníženie hmotnosti
  2. program vegetarián
  3. program na posilnenie energie
  4. program pre život

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

 

Každý z programov obsahuje kompletné príklady jedálnych lístkov pre vás s receptami a tiež popis na čo je ktorý program vhodný. Navyše celá kniha je pekne graficky spracovaná a ľahko sa v nej orientuje. Záverom knihy vás čaká prehľadná tabuľka potravín ktorá vám pri každej potravine prezradí koľko kilojoulov (kj) obsahuje daná potravina na 100 gramov váhy a tiež je každá potravina označená písmenkom ktoré určuje jej GI. Kniha je vydaná v slovenskom jazyku a má 128 strán. Vyšla v roku 2004 a momentálne už nie je dostupná v kníhkupectvách.

 

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

Diéta GI – Helen Foster
3.2 (63.33%) 6 votes

Pridaj komentár