Plán B – Igor Bukovský


Plán B – Igor Bukovský

30 dňový manuál zdravého chudnutia

 

MUDr. Igor Bukovský, PhD. (* 1966, Martin) je známy slovenský lekár, ktorý sa od roku 1992 venuje otázkam zdravej výživy a trendom v oblasti správnej životosprávy. Myslím že na Slovenku Igora Bukovského netreba zvlášť predstavovať. Tí čo pozeráte pravidelne magazíny alebo rôzne relácie o zdravom živote v televíziách ste sa s Igorom určite už stretli.

Plán B - Igor Bukovský 1

 

Z dávnejších čias si ho môžete pamätať ešte z STV kde v relácií “Tak už dosť” radil chudnúcim spolu s Magdou Pavelekovou, MUDr. Leošom Středom a Jozefom Vajdom. Neskôr vytvoril pre Slovenský rozhlas niekoľko cyklov o zdravej výžive a tiež si možno pamätáte 115-dielny seriál o výžive z denníka SME. V roku 2003 sa rozhodol otvoriť Ambulanciu klinickej výživy v Bratislave (AKV) kde sa venuje problematike zdravého stravovania, chudnutia či detoxikácie.

 

Ambulancia klinickej výživy Vám ponúka pomoc zorientovať sa v:

  • úprave spôsobu života pri najčastejších diagnózach
  • potravinách, výživových doplnkoch a nápojochvitamínoch, mineráloch a fytochemikáliách
  • stravovacích režimoch a filozofiách
  • liečebných a redukčných diétach

 

Osoba Igora Bukovského pre vás teda určite nieje neznáma a my vám dnes chceme predstaviť jeho poslednú knihu ktorá sa volá Plán B – 30 dňový manuál zdravého chudnutia. Doktor Igor Bukovský v tejto knihe zúročil svoje poznatky ktoré nazbieral za svoje pôsobenie v AKV. Dlhoročná práca s klientmi AKV mu priniesla množstvo poznatkov o tom, ako čo najlepšie pomôcť ľudom ktorí sa snažia zdravo žiť a schudnúť.

 

Poďme sa ale pozrieť na samotnú knihu. Kniha má tvrdý pekne prepracovaný obal. Po jej otvorení vás privíta teória chudnutia a pár otázok nad ktorými sa treba skutočne zamyslieť. Ak by ste čakali nejaké zložité frázy tak sa ich v tejto knihe nedočkáte. Plán B je kniha ktorá hovorí kamarátsky, ľudskou, vašou rečou. Číta sa veľmi ľahko a je graficky dizajnovo veľmi moderne spracovaná.

 

Plán B - Igor Bukovský3

 

Nieje to spŕška textu, ale naopak, mnoho pútavých obrázkov, obláčikov so zamysleniami sa či faktami o danej problematike. To je veľké plus. Kniha vás nebude jednoducho nudiť. A keď sa budete chcieť vrátiť naspäť na nejaké miesto, a zopakovať si niektoré informácie, veľmi ľahko ich práve vďaka tejto prehľadnosti knihy nájdete. Fantastickým a veľmi moderným doplnkom knihy sú QR kódy. Pomocou nich sa môžete dostať na web stránky AKV kde je v rámci nejakej témy rozšírený popis nejakého problému.

 

Igor Bukovský vo svojej knihe Plán B – 30 dňový manuál zdravého chudnutia, zodpovedá aj najčastejšie otázky ktoré počúva často od klientov z AKV. Sú to otázky ktoré si kladie každý, kto chce zdravo žiť a schudnúť a Igor na ne v knihe aj patrične odpovedá.

 

“Ak chcete žiť bez zbytočných kíl, naučte sa žiť bez zbytočných kíl. Všetko ostatné je len spoločenská hra „Človeče, nehnevaj sa, veď ja tiež diétujem!“
Pozývam vás do „školy“, ktorou sme prešli s našimi klientmi za 10 rokov existencie AKV. Je to škola, v ktorej si jednotky aj päťky dávate iba sami – a pritom vám pomôže schudnúť tak, aby sa to dalo vydržať aj udržať.”

Igor Bukovský

 

 

Plán B - Igor Bukovský 4

Druhá časť knihy sa už konkrétne venuje 30 dňovému manuálu zdravého chudnutia. S Igorom idete deň po dni za svojím cieľom. Ale nieje to obyčajná cesta. Ak by ste čakali niečo na spôsob : “Tak na ráno toto a potom toto a max toľko” tak ste na omyle. To čo my na našom webe prízvukujeme Igor dáva do praxe. Je to motivácia. Kniha vám pomôže zvládať krízy ktoré počas chudnutia môžu nastať a rieši tiež psychológiu chudnutia. Palec hore Igor!

 

Kniha Plán B - Igor Bukovský

 
Kniha samozrejme neobchádza ani pohyb. Mysleli ste si že to pôjde bez pohybu??? Nepôjde. S Igorom Bukovským budete musieť zabudnúť na výťah či eskalátory! Na záver tejto recenzie snáď len niekoľko slov o knihe a chudnutí samotnom. Dnes je už na našom trhu mnoho kníh, mnoho tabletiek, mnoho prístrojov na chudnutie a neviem čoho všetkého. Chcete vedieť tajomstvo? Ani táto kniha vám nepomôže schudnúť. Navyše ak ju zjete môžete dokonca pribrať! Ale vážne. Igor vám vo svojom pláne B ponúka návod. Je dobre zrozumiteľný, prehľadný a ozaj dobre zostavený. A tu už začína vaša cesta a vaša zodpovednosť za seba. Je len na vás či schudnete a táto kniha vám otvára dvere a ukazuje cestu. Odpovedá na vaše otázky. A preto ak chcete byť úspešní, skúste to. 30 dní nieje veľa. Je to mesiac vášho života a môže byť veľkou zmenou, chce to však len jedno. Dať sa na túto cestu a neodbočiť, nezastať, nevrátiť sa.

 

Ďakujeme za pozornosť, váš web chudnutie123.sk

 

 

PS. Igor natočil ku knihe aj video, môžete si ho pozrieť nižšie.

 

 

Plán B – Igor Bukovský
4.1 (81.67%) 24 votes

Pridaj komentár