Ideálna diéta – Ľahké chudnutie


Ideálna diéta – Ľahké chudnutie

Michael Hamm, Friedrich Bohlmann

 

IMG_20150713_094042
V rámci našej web stránky o chudnutí vám prinášame sériu recenzií kníh, ktoré sa problematikou chudnutia a diét zaoberajú. Na našom knižnom trhu je množstvo publikácií na danú tému a preto vyberám len časť z nich – tie ktoré stoja za zmienku. Každá poodhaľuje svoj pohľad na problematiku a ponúka svoje riešenie. My sme veľkí fanúšikovia kníh pretože vedzte, že tieto knihy píšu odborníci z oboru a nie rýchlopečení redaktori z internetových magazínov.

 

Navyše kniha vám vždy poskytne komplexnejší náhľad do problematiky a tiež širšie riešenia pre otázky ktoré máte. Zoberte si autorov tejto knihy Prof. Dr. Michaela Hamma a Friedricha Bolhamanna ktorí sú obaja vedeckými pracovníkmi v oblasti výživy a tejto tématike sa venujú na odbornej úrovni dlhodobo. Svoje znalosti pretavili do knihy Ideálna diéta – ľahké chudnutie v ktorej pripravili zrozumiteľný stravovací plán – takzvanú semaforovú metódu.

 

IMG_20150713_094111(2080x1560)

Autori knihy Ideálna diéta – Ľahké chudnutie predstavujú 28-dňovú diétu hneď na “úvod a záver” knihy. Prvých 14 dní diéty vás privíta po otvorení knihy na tvrdej obálke a zvyšných 14 dní zase na tvrdej obálke poslednej strany knihy. Pri každom z 28 dní nájdete denný stravovací režim (raňajky, obed, večera) s názvami receptov a číslom strany kde sa daný recept nachádza. Každý z dní ešte obsahuje dve zvláštne položky rôzne kombinované (relax, šport, motivácia, pôžitok, fitness…). Sú to inšpirácie pre vás ktoré by ste mali využiť pri tejto diéte pretože maximalizujú jej výsledný efekt.

 

Po prelistovaní pár stránok sa objaví “sprievodca knihou”. Tu pochopíte prečo sa metóda chudnutia volá semaforová. Autori totižto rozdelili recepty v knihe na zelené, žlté a červené. Asi vám je už jasné prečo je tomu tak. Skôr než autori v knihe Ideálna diéta – Ľahké chudnutie rozpíšu detailnejšie podrobnosti venujú pozornosť tomu čo považujeme aj my na www.chudnutie123.sk za veľmi dôležité. A to je motivácia. Na niekoľkých stranách prinášajú príbehy ľudí ktorí prešli ich metódou chudnutia. Pre každého človeka ktorý kráča za nejakým svojím cieľom nieje nič dôležitejšie ako motivácia.

 

Ideálna diéta 1

Nasledujú všeobecné informácie ohľadne tukov, sacharidov atď. Určite dôležité informácie, ktoré by sme v knihe tohto typu hľadali. Všetko pekne jednoducho vysvetlené, žiadne extrémne vedecké pohľady, páni autori sa snažili napriek svojej odbornosti čitateľom nekomplikovať život.

 

Kniha obsahuje prehľadnú tabuľku potravín “semaforovú” kde jednotlivé potraviny sú takto označené ako vhodné či nevhodné. Časť tabuľky máte možnosť vidieť na obrázku. Tabuľka sa tiahne cez 8 stránok knihy a nájdete v nej podstatné množstvo potravín ktoré konzumujete a to všetko prehľadne zoradené. Palec hore, toto sa nám páči.

 

 

 

Ideálna diéta chudnutie Nasledujú samotné recepty, prehľadné gramáže, vždy ideálny tip na zlepšenie úspešnosti diéty. Recepty sú dopĺňané obrázkami receptov. Celkovo je kniha graficky veľmi prehľadne spracovaná. Čo je dôležité, že recepty niesú žiadne kulinárske špeciality ako varia celebrity v rôznych TV programoch z ingrediencií o ktorých ste počuli len v dokumentárnych programoch na National Geografic.

Sú to všetko jedlá na ktoré suroviny zoženiete v bežnom obchode. Po zelených nasledujú oranžové a červené recepty. Nieje to tak že červené recepty nesmiete používať. Keby to tak bolo neboli v tejto knihe. No sú to jedlá a recepty pri ktorých si treba dávať pozor.

 

 

Od strany 156 sa autori venujú neoddeliteľnej súčasti diét a to je cvičenie. Bez toho to jednoducho tak ľahko nepôjde. Ale nečakajte extrémne výkony s činkami alebo šprint cez dva kopce. Nájdete tu “ľahké tipy na cvičenie” ale aj vytrvalostné či silové cvičenia. Spísaný je tréningový plán ktorý určite môžete vyskúšať. Kniha Ideálna diéta – Ľahké chudnutie vás cvičením sprevádza a poskytuje množstvo grafických príloh na predstavu ako cvičiť. Knihu môžete kúpiť v overenom internetovom kníhkupectve Martinus.sk približne za 8 eur. Investícia sa určite oplatí ak budete dodržiavať rady v tejto knižnej publikácií.

 

Táto prezentácia vyžaduje JavaScript.

 

Ideálna diéta – Ľahké chudnutie
4.2 (84.44%) 18 votes

Pridaj komentár