Najedzte sa do štíhlosti – Antónia Mačingová


Najedzte sa do štíhlosti

Antónia Mačingová

 

Kto je Antónia Mačingová?

V tomto článku sa stretávame so známou Mgr. Antóniou Mačingovou ktorá v súčastnosti pôsobí v Košiciach. Vyštudovala UPJŠ, odbor andragogika, a zdravému prístupu k stravovaniu sa venuje už viac ako 15 rokov. Vo svojich knihách jednoduchou formou približuje spôsob, ktorý vás naučí nazerať komplexnejšie na spôsob stravovania. Antónia Mačingová pravidelne publikuje v rôznych časopisoch, poriada besedy a možno ju poznáte aj z rôznych televíznych magazínov kde býva častým hosťom.

Antónia Mačingová svoje dlhoročné skúsenosti v oblasti zdravého stravovania pretavila do niekoľkých knižných publikácií. My vám predstavíme jednu z jej prvých kníh “Zhubněte jednou provždy” ktorá vyšla v roku 2009 a zožala veľký úspech.

 

“Nesústredte sa na chudnutie. Pozornosť venujte výberu potravín s vysokou hodnotou živín a vaše telo sa vám odmení”

 

antónia mačingová kniha

 

Autorka v knihe “Zhubněte jednou provždy” vypracovala 28 dňový stravovací plán ktorý pomáha vrátiť stratenú energiu, zlepší krvný obraz, zbaví vás nahromadených toxínov a tuku. Detoxikáciou sa to celé začína. Tak ako aj na našej stránke venujeme detoxikácii veľký priestor aj Antónia Mačingová pochopila že chudnutie a detoxikácia spolu úzko súvisia. Detoxikácii tela venuje prvé stránky knihy a v podstate aj knihu celú, lebo jej metóda stravovania sama o sebe detoxikuje telo a tým pomáha zbavovať sa prebytočných kíl.

 

28- dňový stravovací režim je zostavený tak, aby obsahoval vysoký podiel vlákniny, minerálnych látok, vitamínov a jedlá v ňom majú prevažne nízky glykemický index. Antónia Mačingová sa tiež veľmi správne vyhla kombinácií bielkovín a sacharidov v strave čím účinne zabraňuje prekysleniu organizmu. Počas tejto diéty nebudete hladovať!!! Môžete jesť do maximálneho pocitu nasýtenia. Toto nieje redukčná diéta.

 

Celých 28 dní je v knihe rozpísaných v tabuľke a rozdelených na ráno, obed a večera. V prvom týždni na raňajky nájdete hlavne mrkvu, jablká, orechy, hrozienka a med. Všetky recepty a návody na prípravu jedál nájdete v knihe spolu s komentárom k jednotlivým surovinám. V knihe sú spomenuté aj príbehy a skúsenosti ľudí ktorí už Mačingovej diétou prešli. Kniha je tak o niečo zaujímavejšia a dodáva čitateľom kus motivácie. Je priložených aj niekoľko fotografií v štýle “pred a po”.
antónia mačingová semaforova metóda

Kniha však nerieši len 28 dňovú diétu. Po ukončení Mačingovej diéty by ste sa nemali vracať na “staré chodníčky”. Autorka sa vás v druhej kapitole knihy snaží naučiť používať semaforovú metódu, pri ktorej nesmiete kombinovať jedlá označené červenou a zelenou farbou. Kombinovať môžete zelené a žlté, červené a žlté. Jednotlivé recepty sú následne v knihe podľa farieb aj zatriedené.

Tretia kapitola sa plne zaoberá krvnými skupinami. Antónia Mačingová v knihe Zhubněte jednou provždy rozoberá charakteristiky krvných skupín z hľadiska stravovania. Tu vypracovala prehľadné tabuľky ku každej krvnej skupine a zaradila jednotlivé potraviny ako “Liečivé” “Neškodlivé” a “Škodlivé”. Viac sa už dočítate v samotnej knihe.
Skúsenosti s Mačingovej diétou kolujú aj v internetových diskusiách a väčšina z nich je pozitívna. Na stranu Mačingovej sa prikláňame aj my. Veríme, že ak si knihu kúpite a budete sa ňou riadiť z dlhodobého hľadiska, váš zdravotný stav sa zlepší a kilá pôjdu dolu

 

Kniha je jednoducho napísaná a prehľadne spracovaná. Antónia Mačingová však vydala už viac kníh a preto ak sa chcete dozvedieť o jej diéte a detoxikácii viac, odporúčame skôr knihu Najedzte sa do štíhlosti 1+2 (kolekcia kníh).Jedná sa už o novšiu verziu populárnej knihy a jej pokračovania v lepšom grafickom spracovaní za výhodnejšiu cenu.

 

Dúfame že naša recenzia vám pomohla rozhodnúť sa a ak máte aj vy skúsenosti s Mačingovej diétou prosím napíšte nám ich dolu do komentárov, alebo nám pošlite váš príbeh na našu mailovú adresu : admin@chudnutie123.sk. Vaše príbehy zverejníme na samostatnej podstránke a budú slúžiť na motiváciu pre ostatných. Na záver pridávame ešte nejaké to video rozhovoru s pani Mačingovou a zaujímavý príbeh Katky z Brna ktorá chudla pomocou Mačingovej 28 dňovej diéty.

 

 

Najedzte sa do štíhlosti – Antónia Mačingová
4.1 (82.86%) 14 votes

Pridaj komentár