Kapustová diéta (tukožrútska)


Kapustová diéta (tukožrútska)

Dnes si povieme niečo viac na tému kapustová diéta inak nazývaná aj tukožrútska. Patrí medzi najznámejšie diéty vôbec a často ju skúšajú dokonca aj muži. Kapustová diéta má niekoľko nepopierateľných výhod a jednou z nich je aj finančná nenáročnosť. Kapusta je lacná a v našom regióne dobre dostupná zelenina.

 

Trochu histórie na úvod

Neodpustíme si na úvod niekoľko zaujímavostí o kapuste. Stretávate sa s ňou pravidelne vo vašej kuchyni a možno ste netušili, ale prvá zmienka o kapuste na území Európy sa datuje do roku okolo 500 pred našim letopočtom. Priviezli ju k nám Kelti a do dnešného dňa poznáme už viac než 400 odrôd ktoré sa líšia od seba nielen farbou ale aj pevnosťou či tvarom hlávok.

 

Kapusta = zásobáreň vitamínov

Kapusta je sama o sebe zdravá zelenina a môže sa pochváliť množstvom antioxidantov, vitamínov A, E, K, B1, B2. Kapusta obsahuje množstvo vápnika, kyseliny listovej, zinku a vlákniny.

 

Vplyv na zdravie

Táto skvelá plodina vám nemusí pomôcť len chudnúť ale tiež môže pomôcť pri :

 • osteoporóza
 • cukrovka, rakovina
 • choroby srdca, hypertenzia
 • pomáha pri vredoch ( žalúdkové, dvanástnikové)
 • detoxikuje organizmus
 • pôsobí proti mužskej neplodnosti
 • zlepšuje funkciu čriev
 • zmierňuje zápaly

 

Nás zaujíma samozrejme chudnutie. Ak sa pýtate ako vám pomôže kapusta schudnúť tak odpoveď je – pomocou tukožrútskej polievky. Stretli sme sa už aj stým že touto diétou niektorý z vás neskúšajú schudnúť ale skôr detoxikovať organizmus. Tak či onak ide opäť o redukciu príjmu kalórií. Kapustová diéta trvá 7 dní takže sa jedná o týždňovú diétu a schudnúť by ste mali približne 5 kíl. Čo je za týždeň viac než dosť.

 

kapustová diéta

Ako na kapustovú diétu???

Kapustová diéta má základ v konzumácií ľudovo nazvanej tukožrútskej polievky.

Budeme potrebovať:

 • 200 – 300 g bielej hlávkovej kapusty
 • 200 ml kyslej smotany
 • 200 g zemiakov
 • 30 g masti
 • 1 lyžica paradajkového pretlaku
 • 1 veľká cibuľa
 • 20 g hladkej múky
 • Rasca a soľ

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

Príprava

Na drobno nakrájanú cibuľu si opečieme na masti, pridáme nakrájanú kapustu, soľ a rascu. Celú túto zmes opražíme, zaprášime hladkou múkou, znovu opražíme, zalejeme vodou, pridáme nakrájané zemiaky a uvaríme domäkka. Paradajkový pretlak a smotana slúžia na dochutenie polievky. Môžeme podľa chuti si do polievky pridať aj nadrobno nasekanú petržlenovú vňať.

To je teda celý recept na prípravu a ozaj nieje zložitý. Kapustová diéta môže začať.

 

 

Tukožrútska polievka a čo ďalej???

Polievka sa konzumuje v neobmedzenom množstve, kým vám nepôjde krkom (čo bude dosť skoro :-), udávajú sa síce aj gramáže ale tie nemajú vplyv na proces chudnutia. Poďme sa teda pozrieť na stravovací plán v siedmych dňoch ktoré vás čakajú s touto tukožrútskou diétou.

Kapustová diéta -stravovací plán :

1. deň: Polievka + rôzne ovocie podľa uváženia okrem banánov! Hlavne veľa vody prípadne čaju ale bez curku
2. deň: Polievka + žiadne ovocie len zelenina (okrem fazule, hrášku a kukurice). Na večeru pečený zemiak s maslom
3. deň: Polievka + môžete zeleninu aj ovocie
4. deň: Polievka + v tento deň je možné konzumovať banány maximálne však 10 kusov.
5. deň: Polievka + 450 g nemastné mäso (hovädzie alebo kuracie) alebo ryby. Dodržujte pitný režim !!!
6. deň: Polievka + zelenina a chudé mäso.Vynechajte zeleninu ktorá obsahuje sacharidy (zemiaky, hrach, fazuľa, cibuľa)
7. deň: Polievka + zelenina bez sacharidov, hnedá ryža

 

Sťiahnuť plán diéty ako PDF súbor

 

Kapustová diéta sa nachádza všade po internete v rôznych obmenách. Základ však je všade rovnaký. Ak sa rozhodnete pre tento typ chudnutia tak majte na pamäti, že je to maximálne týždenná diéta. Prináša zo sebou aj nevýhody a to hlavne únavu z vyhladovania organizmu. Po diéte sa môže dostaviť opäť jojo efekt, takže ak plánujete realizovať na sebe túto diétu tak si uvedomte, že po nej sa nemôžete vrátiť do starých koľají a vyjedať po večeroch chladničku.

 

Mali by ste teda nasadiť zdravý životný štýl a množstvo pohybu ak si chcete váhu udržať a nespustiť jojo efekt. Kapustová diéta sa môže dodržiavať aj cielene, napríklad v prípade keď sa o týždeň potrebujete napchať do plesových šiat či plaviek. Mnohí diskutéri spievajú ódy na tému kapustová diéta. My zastávame názor, že sa skutočne jedná o menej radikálnu a môžete ju vyskúšať. Tak či onak by ste sa mali najskôr poradiť so svojím lekárom.

 

Kapustová diéta (tukožrútska)
4 (79.17%) 24 votes

Pridaj komentár