Domáce fit tyčinky


Domáce fit tyčinky

Regály obchodov sú plné lákavých fit tyčiniek, ktoré sa na prvý pohľad tvária zdravo, ale veľakrát sú plné umelých príchutí, aróm, sladidiel a cukru. Aj z týchto dôvodov nie sú vhodné pri chudnutí alebo snahe si udržať štíhlu líniu. Našťastie, aj tu existuje náhrada v podobe chutných, doma vyrobených fit tyčiniek bez žiadneho pridaného cukru. Nepotrebujete pri tom žiadne kuchárske zručnosti, ich výrobu zvládne každý a vďaka svojim jednoduchým a dostupným surovinám potešia aj vašu peňaženku!

Porcie: 4 tyčinky
Čas prípravy: 5 minút
Čas chladenia: minimálne 30 minút

 

Ingrediencie:

  • 15 odkôstkovaných datlí
  • 15 g mandlí
  • 1 PL vlašských orechov
  • 2 PL slnečnicových semienok
  • 1 PL sezamu
  • 6 sušených nesladených vykôstkovaných sliviek

 

Postup:

  1. Do výkonného mixéra nasypeme všetky suroviny a melieme aspoň 1 minútu, kým sa zmes nespojí a nebude mierne lepivá. Dávame pritom pozor, aby sa mixér neprehrial.
  2. Plytšiu misku vyložíme papierom na pečenie a vysypeme naň zmes. Lyžičkou zmes rovnomerne rozložíme po dne nádoby, zakryjeme ďalším papierom a zarovnáme (môžeme použiť valček alebo sklenenú fľašu na vaľkanie).
  3. Zmes dáme aspoň na 30 minút do chladničky. Následne vyberieme z misky, odstránime vrchný papier a nakrájame na ľubovoľnú veľkosť.
  4. Vzniknuté tyčinky môžeme zabaliť do papiera na pečenie a odložiť na neskôr. Skladujeme ich v chlade, v plastovej alebo sklenenej nádobe.

 

Fit tyčinky recept

Fit tyčinky recept

Domáce fit tyčinky
4.5 (90%) 2 votes

Pridaj komentár