Bellasin 2


Bellasin

V dnešnom teste sme sa zamerali na výrobok Bellasin od spoločnosti Walmark. Jedná sa o prírodný výživový doplnok na chudnutie ktorý je určený pre ženy nad 40 rokov. Mal by regulovať telesnú hmotnosť u žien v období menopauzy. S pribúdajúcim vekom dochádza ku kolísaniu hladiny pohlavných hormónov. Menia sa biologické procesy v ženskom tele a tieto zmeny zo sebou prinášajú mnoho nepríjemných prejavov ako závaly tepla, poruchy koncentrácie, únavu, poruchy spánku a veľmi často výrazné zmeny nálad. Môže dôjsť tiež k spomaleniu metabolizmu a nárastu telesnej hmotnosti v rizikových partiách.

Čo vlastne Bellasin obsahuje?

Ak by ste čakali nejakú super účinnú látku ktorá topí tuk na počkanie tak vás sklamem. Vlastne Bellasin neobsahuje nič tak výrazné, čo by vám pomohlo schudnúť. V Bellasine nájdete výťažok zeleného čaju, extrakt z guarany, kakaový extrakt, zázvor, prášok zo semiačok tekvice… Vyzerá to na celkom slušné raňajky 🙂
Pre lepšiu predstavu pripájam tabuľku

Denná dávka obsahuje: hmot./2 tbl. % DDD/ODD*
LipoTherm komplex
Zelený čaj extrakt (obsah. 45 % EGCG) 320,00 mg
L-karnitín tartrát 75,00 mg
Guarana extrakt (obsah. 20 % kofeínu) 30,00 mg
Zázvor/Ďumbier lekársky extrakt (obsah. 5 % gingerolov) 25,00 mg
CardioVit
Olivové listy extrakt (obsah. 20 % oleuropinu) 25,00 mg
Kakao extrakt (obsah. 98 % theobrominu) 20,00 mg
EstroTrim komplex
Rhodiola rosea extrakt 50,00 mg
Ďatelina červená extrakt (obsah. 8 % izoflavónov) 25,00 mg
Tekvica prášok zo semien 50,00 mg
Osteoplex
Sója extrakt (obsah. 40 % izoflavónov) 25,00 mg
Vápnik 160,00 mg 20
Vitamín D3 (50 IU) 2,50 µg 50

Z tejto tabuľky sa dozviete že Bellasin obsahuje aj L-karnitín tartrát čo je látka ktorá má vplyv na chudnutie tým, že zlepšuje metabolizmus tukov, dodáva energiu a podporuje psychický výkon. Športovci si kupujú doplnky s obsahom L-karnitínu tartrátu na podporu športového výkonu oddialenie pocitov únavy a odbúranie stresového napätia. L-karnitín tartrát je však možné kúpiť aj samostatne v ktoromkoľvek fitness obchode kde za 5 eur dostanete približne 100 gramov. Je to klasický spaľovač tukov pre športovcov.

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

Ďalšie látky moc nemusím predstavovať. Zelený čaj, guarana či zázvor je vám určite známy. Možno neznámy je vám ešte názov Rhodiola rosea. Je to latinský názov pre rastlinu rozchodnica ružová známa pod názvom aj zlatý koreň. Účinky tejto rastliny sa podobajú účinkom ženšenu. V Ázií sa používa táto rastlina hlavne na liečenie chrípky a prechladnutia. Ale má samozrejme aj mnoho ďalších využití. Výrobca pridal výťažok z Rhodioly do Bellasinu zrejme kvôli tomu, že Rhodiola zvyšuje hladinu serotonínu – hormónu šťastia. To môže mať v období menopauzy pozitívny účinok.

Môžeme si pripomenúť aj reklamu v TV ktorá niekedy dávno na Bellasin bežala v našich televíziách.

Čo Bellasin sľubuje?

  • podporí metabolizmus (zelený čaj, L-karnitin, guarana, zázvor)
  • pomôže potláčať chuť k jedlu (zelený čaj :-))
  • zmierňuje pocit stresu
  • udržuje hormonálnu rovnováhu
  • podporí fungovanie ciev a srdca
  • udržiava zdravé a pevné kosti vďaka obsahu vápnika

Bellasin - online predaj

Užívanie

Bellasin sa užíva v množstve 1 tabletka 2 krát denne, najlepšie ráno a na obed spoločne s jedlom. Bellasin sa nemá užívať večer pred spánkom. Tabletky sa zapijú dostatočným množstvom vody. Dávku by ste nemali prekračovať. Tento výrobok nieje určený pre tehotné a dojčiace ženy.

bellasin

bellasin

Balenie a cena

Cena sa pohybuje približne na úrovni 20 eur za 60 tabliet. Na trhu je však viac balení vo väčších množstvách za výhodnejšie ceny.

Bellasin - online predaj

Záver

V našom článku ste sa teda dozvedeli niečo viac o Bellasine. Musím vyriecť moje záverečné hodnotenie. My Bellasinu dávame len 2 hviezdičky a dokonca sme boli v pokušení dať hviezdičku iba jednu. Jednak je to z dôvodu toho, že ho vidím skôr ako výživový doplnok pre „zvládnutie“ menopauzy u žien než ako doplnok ktorý vám pomôže schudnúť. Obsahuje síce L-karnitín tartrát ale ten je určený skôr pre aktívnych športovcov než pre ženy v menopauze.
Ďalšie výťažky z bylín vám určite nepomôžu výraznejšie k chudnutiu. Naopak Bellasin považujem vďaka zloženiu za celkom dobrý výrobok pre ženy v menopauze. Myslíme že môže mať pozitívne účinky. No na chudnutie s Bellasinom by sme sa nespoliehali. Dosvedčujú to aj ľudia v diskusiách ktoré sme čítali. S Bellasinom sa podarilo schudnúť málokomu a ľudia skôr uvádzajú negatívne účinky ako zvracanie, bolesti hlavy, búšenie srdca a pod. Celkom zaujímavá diskusia sa rozvinula na portáli ordinace.cz môžete si ju prečítať.

Naše hodnotenie

skúsenosti chudnutie

Bellasin
3.6 (71.35%) 37 votes


Pridaj komentár

2 myšlienky “Bellasin