Psyllium


Psyllium – vítaná pomoc pri chudnutí

Určite ste zbystrili keď ste si prečítali nadpis tohto článku. Ak sa bojíte, že vám idem ponúkať nejaké zázračné tabletky na chudnutie či niečo iné tak ste na omyle. Psyllium totižto nie sú tabletky a ani nový super posilňovací prístroj s ktorým rýchlo a „zaručene“ schudnete. Je to 100% prírodná pomoc pri chudnutí ktorá sa vám môže hodiť.

 

Čo je psyllium ?

To čo sa skrýva pod názvom psyllium je niečo jednak oveľa lacnejšie než drahé prístroje či rôzne preparáty. Je to vláknina z obalou semien (šupiek) skorocelu indického. Ak si teraz myslíte, že sa jedná o novinku na trhu tak vás môžem ubezpečiť nieje tomu tak. Skorocel indický už dlhé storočia používa ajurvédska medicína na rôzne oblasti zlepšenia zdravia.

 

 

Kľúčom je vláknina

A nie tak hocijaká. Ale rozpustná. Poučky o vláknine a jej priaznivých účinkoch na ľudský organizmus (vrátanie chudnutia) asi netreba obzvlášť spomínať. To že v našom jedálničku sa nachádza málo vlákniny nieje žiadnym tajomstvom. Denne by ste mali prijať cca 25 gramov vlákniny ak ste žena a ak ste muž malo by to byť až 30 gramov. Skutočnosť priemerného človeka je niekde na polovičnej hranici už vyššie spomínaných čísiel.

 

psyllium chudnutie skúsenosti

 

Schudnem?

Častá otázka na ktorú na našom webe odpovedáme radi a často. Psyllium určite nie je zázračným liekom na nadváhu či obezitu ale môže vám v procese chudnutia výrazne pomôcť. Hlavným dôvodom je, že vďaka vláknine podporuje správne vyprázdňovanie. Tým ďalším dôvodom je schopnosť psyllia zväčšiť svoj objem (až 14 krát) čím by ste teoreticky mali zjesť menej stravy. Zamedzí teda pocitu hladu.

 

Čo ešte psyllium dokáže

Psyllium je veľmi vhodné pre ľudí ktorí majú problémy s vyprázdňovaním. Indický liečitelia ho podávali ľudom trpiacim na zápchy, hnačky či pri slabej činnosti čriev a nadúvaní. Psyllium veľmi účinne detoxikuje črevá čím v podstate dokáže zlepšiť fungovanie celého organizmu. Zdanlivo nesúvisiace kožné problémy ktoré majú pôvod v zanesenom črevnom systéme sa tiež môžu pomocou psyllia zlepšiť. V neposlednom rade psyllium je dobré ako prevencia pred rakovinou hrubého čreva. Neustále počúvame z každej strany o konzumácií vlákniny a práve psyllium môže byť ideálnym doplnkom pre vás nielen pri chudnutí.

 

Ako užívať psyllium?

psyllium drvené

Psyllim sa užíva na lačno hodinu pred jedlom v dávke 10 gramov čo sú asi dve kávové lyžičky. Toto množstvo zalejete 250 ml vody a vypijete. Následne psyllium zapijete ďalším pohárom vody. Miesto vody môžete použiť aj džús alebo mlieko. Ak zalejete psyllium vodou a necháte ho chvíľu odstáť, môžete si všimnúť ako sa celá zmes mení na akúsi želatínu a naberá na objeme.

 

Často sa stretávam s tým, že niektorí ľudia si psyllium nasypú do úst a zapijú vodou. To je celkom zaujímavý spôsob konzumácie. Overeným spôsobom je tiež pridávanie psyllia do jogurtov. Ak to tak budete praktizovať, nezabudnite ho zapiť dostatočným množstvom vody – jeden až dva poháre.

 

Psyllium môžete kúpiť aj vo forme tabliet takže ak máte problémy s užívaním psyllia drveného, tablety môžu byť tou ideálnou formou pre vás. Vždy samozrejme nezabúdajte zapiť dostatočným množstvom vody. S dávkovaním to nepreháňajte. Abnormálne vysoká dávka vlákniny zo psyllia môže spôsobiť naopak neželané nadúvanie a kŕče v žalúdku.

 

 

Kde kúpiť a za aké ceny?

 

psyllium-skúsenosti

Drvené psyllium vás finančne nezruinuje. To ktoré vidíte na obrázku v sáčku stojí približne 2 eurá a je ho 75 gramov. Je to najlacnejšia forma psyllia akú dostanete kúpiť. Môžete sa vyskúšať spýtať v lekárni alebo v obchodoch so špecializovanou zdravou výživou ktorých je dnes už požehnane.

 

Ak ste skôr zástancom tabletovej formy tak za cenu približne 8 eur je dostať kúpiť balenie 90 tabliet od firmy Wallmark. Ja som zástancom tej prvej verzie avšak tablety pre niekoho môžu byť výhodnejšie pokiaľ má problémy s konzumáciou psyllia rozmiešaného vo vode.

 

 

Psyllium 300 gramov - online predaj

 

 

 

 

Na záver pridávam ešte jedno video z Youtube aby ste mali predstavu ako dokáže čistiť psyllium vaše črevá.

Psyllium
4.5 (90%) 16 votes

Pridaj komentár