Spoznajte 9 prírodných spaľovačov tukov


Spoznajte 9 prírodných spaľovačov tukov

Aby ste podporili svoje chudnutie čo najviac, je dobré poznať aj potraviny ktoré vám umožnia podstatne rýchlejšie zredukovať tukové zásoby. Nasledujúci zoznam obsahuje 9 dostupných potravín ktoré majú schopnosť rýchlejšie spaľovať tuky a teda patria medzi prírodné spaľovače tukov ktoré môžete pri svojom chudnutí využiť.

 

Avokádo

Avokádo obsahuje mnoho dôležitých látok potrebných pre život. Medzi ne patria napríklad karotenoidy, flavonidy, fytosteroly a nenasýtené mastné kyseliny. Avokádo je tiež zásobou vitamínov a minerálov vitamínov B,C,E, draslík a horčík. Môže sa tiež pochváliť nízkym glykemickým indexom a vysokým množstvom antioxidantov.

 

Grapefruit

Grapefruit podporuje látkovú premenu cukrov a tiež spaľovanie tukov. Nielenže je plný vitamínu C či B1 ale obsahuje tiež látku pektín ktorý podporuje trávenie a vyrovnáva hladinu cukru v krvi. Pravidelná konzumácia grapefruitov dokáže účinne znižovať hladinu cholesterolu v krvi.

 
čili papričky kapsaicín

 

Čili papričky

Niektoré výživové doplnky na chudnutie obsahujú kapsaicín. Takýmto prípravkom je napríklad aj Chilliburner. Kapsaicín obsiahnutý v čili papričkách uľahčuje spaľovania tukov. V neposlednom rade treba povedať, že čili papričky spôsobujú oxidáciu tukových tkanív a zrýchľujú metabolizmus. Čili sa tiež môže pochváliť obsahom vitamínov A, C, E a obsahom horčíka. Flavonoidy a betakarotén sú už len čerešničkou na torte.

 

Zelený čaj

Na našom webe ste sa už dozvedeli, že pitím čaju neschudnete. Na našom tvrdení nič nemeníme. Pitie čaju a nielen toho zeleného vám však pri chudnutí môže čiastočne pomôcť. Zelený čaj je výnimočný tým, že zvyšuje spaľovania mastných kyselín v svalových bunkách. Tiež je schopný čiastočne spomaliť vstrebávanie tukov a znížiť cholesterol. A aj to sú dôvody prečo vám zelený čaj k chudnutiu môžeme odporučiť.

 

Losos

Jesť ryby je zdraviu prospešné. K tomu celému patria tiež k tým potravinám ktoré sa pri chudnutí odporúčajú. S konzumáciou rýb máme na Slovensku tak trochu problém a akosi sa z nášho jedálnička vytrácajú. Mali by sme to napraviť. Losos je ideálna ryba, pretože obsahuje nenasýtené mastné kyseliny a omega 3 mastné kyseliny. K tomu celému má vysoký podiel bielkovín a vitamínov D,B3, B6 a B12.

 
zázvor

 

Zázvor

Pár riadkov vyššie sme spomínali čili papričky a kapsaicín. Vedzte že zázvor síce neobsahuje kapsaicín ale obsahuje veľmi podobnú látku ktorá sa volá gingerol. Gingerol dokáže zlepšiť prietok krvi v organizme a podieľa sa na ochrane srdcovo – cievneho systému. Zázvor by ste preto mali zaradiť do svojho jedálnička a pridávať ho do jedál. Vaše telo vám poďakuje.

 

Tofu

Tofu patrí medzi čoraz viac populárnejšie potraviny. Možno viete, že Tofu má vysoký podiel bielkovín. Vedeli ste však aj o jeho účinkoch na glykemický index? Podobne ako avokádo dokáže aj Tofu stabilizovať glykemický index. Navyše Tofu svojou celkom slušnou zásobou vlákniny pomáha pri chudnutí.

 

Granátové jablko

Ďalším z podporovateľov spaľovania tukov je aj granátové jablko. Okrem toho má aj detoxikačné účinky na organizmus čo sa pri chudnutí tiež celkom hodí. Obsahuje kyselinu listovú, minerály železo, zinok, vápnik, selén, horčík a vitamíny B, C, E. Dokáže znížiť cholesterol v krvi.

 

Špenát

Ako deťom nám do hláv vtĺkali, že jedením špenátu budeme veľmi silný. O osvetu sa staral Pepek Námorník v peknej kreslenej rozprávke. Neskôr výskumy ukázali, že špenát zase až takým zázrakom nie je ako sa pôvodne myslelo. To však neznamená aby sme ho poslali kamsi do zabudnutia. Stále platí, že obsahuje vitamíny A,K, kyselinu listovú, horčík draslík, flavonoidy. Špenát je prospešný nielen pre náš zrak ale tiež dokáže priaznivo vplývať na cholesterol a krvný tlak. Okrem toho samozrejme dokáže pomôcť aj pri spaľovaní tukov a to je dôvod prečo ani špenát nesmie chýbať v našom zozname.
špenát

 

Spoznajte 9 prírodných spaľovačov tukov
5 (100%) 3 votes

Pridaj komentár