Ketónová diéta


Ketónová diéta

Znížte príjem sacharidov v jedálnom lístku – to hlása najnovší módny trend – Ketónová diéta. Základom vašej stravy bude čokoľvek iné len nie sacharidy– čiže žiadne múčne výrobky, zemiaky, ryža, obilniny, cukor, skoro všetko ovocie a niektoré druhy zeleniny. To čo môžete jest pri tejto diéte sú tuky a bielkoviny. Čo sa týka tých sacharidov tak ich denný príjem môže byť maximálne 40 gramov. Prvé výsledky by ste mali pocítiť už o dva dni. Táto diéta je pre telo extrémne náročná, preto sa pred jej držaním treba poradiť s lekárom.

 

Prečo nie sacharidy ?

Sacharidy tvoria pre náš najväčší zdroj energie ktorú denne prijímame. Ich obmedzený príjem spôsobí, že telo začne hľadať energiu inde a nájde ju v tukových zásobách. Tento stav tela sa volá ketóza a z neho aj pochádza názov ketónová diéta. Výhodou je že počas diéty necítite hlad, vzhľadom k tomu že okrem sacharidov môžete konzumovať všetko ostatné bez obmedzenia. Pri ketónovej diéte môže nastať stav, kedy vaše telo začne redukovať svalovú hmotu preto je nutný príjem dostatočný príjem bielkovín.

 

 

ketónová diéta

 

Toto ÁNO

mäso, kuracie mäso, údeniny, ryby, tofu, mliečne a kyslomliečne výrobky bez cukru, vajíčka, proteínové nápoje, zeleninu (kapusta, kel), papriku, uhorku, paradajky, cuketa, huby, ovocie (avokádo, citrón, limeta) orechy, semienka, kvalitné rastlinné oleje, proteínová tyčinka.

 

Náš tip - 5 dňová Express diéta
Schudnúť za 5 dní? Na princípe ketózy funguje aj 5 dňová Express diéta ktorá ponúka kompletný stravovací režim na 5 dní pomocou ktorého veľmi ľahko dosiahnete stav ketózy a spaľovania tukov.

 

Toto NIE

všetky výrobky z múky, cestoviny aj celozrnné, obilniny (ryža, pohánka, krúpy), zemiaky, červená repa, strukoviny, hrášok, mrkva, kukurica, ovocie, sladkosti, cukor, med, káva, alkohol, tekutiny bez cukru čiže žiadne sladené nápoje,

 

Ketónová diéta je skutočne účinnou diétou. Berte však na vedomie, že ochudobňuje telo o živiny a preto ak sa ju rozhodnete skúsiť, je nutné si zabezpečiť príjem živín z kvalitných výživových doplnkov. Keďže sa pri tomto type diéty konzumuje veľa bielkovín je zrejmé, že zaťažuje nadmerne obličky, preto sa vždy pred držaním akejkoľvek diéty poraďte so svojím lekárom.

 
Pamätajte, že akákoľvek diéta tak aj ketónová diéta je zásah do fungovania organizmu a zátaž na ktorú musí byť organizmus pripravený. Počas držania diéty počítajte so slabosťou, bolesťami hlavy a únavou. Ketónovú diétu držte len krátkodobo a následný návrat na “normálnu stravu” musí byť postupný. Po skončení diéty začínate pridávať sacharidy po 10 g denne do vášho jedálnička. Ketónovú diétu by ste nemali držať dlhšie ako 4 až 6 týždňov.

 

Ketónová diéta
4 (80%) 12 votes

Pridaj komentár