Čaj na chudnutie je nezmysel


Čaj na chudnutie je nezmysel

Tak ako názov tohto článku už hovorí, reč bude o čajoch o ktorých sa v poslednej dobe často hovorí hlavne v súvislosti s chudnutím. Nedávno sme venovali samostatný článok jednému špecifickému čaju okolo ktorého vznikla už takmer legenda. Jednalo sa o čaj Pu-erh.

 

Pozitívny pohľad na vec

Aby sme uviedli teda všetko na pravú mieru, čaj na chudnutie je len reklamný trik. Niečo čo má zvýšiť predaj, tak ako sa to podarilo u čajov Pu-erh. Je síce pravdou, že mnoho čajov pomáha pri chudnutí, ale určite nespôsobia samotné chudnutie. Je mi to ľúto. Jednoducho čaj na chudnutie neexistuje. Pozitívne však na celom tom humbuku okolo čajov je, že vás na učia dodržiavať pitný režim. A ten je pri chudnutí veľmi dôležitý. Aj to je dôvod prečo čajom „na chudnutie“ dávam zelenú.

 

Vyslovene však postaviť svoje chudnutie na pití čaju je holý nezmysel. Pitie čaju alebo inej tekutiny (mám na mysli nesladenú vodu) je skvelou podpornou pomôckou pri chudnutí. Dodržiavanie pitného režimu totižto potláča pocit hladu. Pravidelné pitie podporuje správne fungovanie vášho metabolizmu a to je to to čo ľudia ktorí chudnú potrebujú. Čaj obsahuje kofeín a iné prospešné látky. Dokáže detoxikovať, povzbudiť, tiež naštartovať metabolizmus preto ho ako podporný prostriedok pri chudnutí či detoxkácii určite odporúčam.

 

 

čaj na chudnutie nezmysel

čaj na chudnutie

 

Dozvedeli ste sa teda možno trochu kruto o tom, že čaj nerobí zázraky aj keď by ste si to určite priali a tiež by si to priali mnohí výrobcovia. V každom prípade nebuďte sklamaní. Čaj vám vyslovene odporúčam a to hlavne z dôvodu pravidelného pitného režimu ako už vyššie bolo spomenuté. Ak pri chudnutí zvolíte Pu-erh, Rooibos, zelený čaj či rôzne iné, nezabudnite ich nesladiť.

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

Dnes to bol síce trochu krátky článok, ale dostali sme sa k podstate veci. Viem, že mnohí z vás pijú pravidelne rôzne čaje na chudnutie. Všetky vaše skúsenosti prosím píšte do komentárov dolu pod článkom. Ďakujem.

 

Čaj na chudnutie je nezmysel
4.8 (96%) 5 votes

Pridaj komentár