Reducta – šumivé tablety na chudnutie (?)


Reducta – šumivé tablety na chudnutie (?)

 

Dnes teda len krátky článok na tému Reducta. Čo sa týka Reducty tak jedná sa o výživový doplnok – šumivé tablety ktoré sú určené ako doplnok na podporu chudnutia. Je to asi trochu silné tvrdenie ale pracujme s touto verziou.

 

Ako Reducta funguje?

Reducta v samej podstate nieje žiadny zázrak. Medzi jej hlavné zložky (ako si môžete všimnúť aj nižšie) patrí Chróm, Inulín a extrakt zo zeleného čaju. Zelený čaj asi netreba predstavovať. Vplyv na chudnutie veľmi malý. Zaujímavejšie je to už s Chrómom. Chróm je veľmi dôležitou látkou pre udržiavanie vyrovnanej hladiny krvného cukru. Ako viete, tak kolísanie krvného cukru spôsobuje neovládateľné nutkanie na konzumáciu sladkých potravín (vlčí hlad). Chróm prispieva tiež k správnej látkovej premene makronutrientov – základných živín, ktorými sú bielkoviny, sacharidy a tuky.

 

Vyrovnaná hladina cukru v krvi znižuje chuť na sladké.

 

Reducta sa teda snaží dodať do organizmu práve chróm. Avšak do hry vstupuje omnoho viac faktorov a samotný chróm je len časťou rovnice. V samej podstate by ste mali Reductu užívať len v prípade, že vám chróm v organizme chýba.
redukta

 

Chróm v bežnej strave

Nedostatok chrómu sa môže prejaviť ako slabosť, únava, hlad či dokonca depresia. Denne sa odporúča prijať 30 až 100 µg chrómu. Najlepšia forma je samozrejme prírodná a tak vedzte, že chróm objavíte v morských plodoch, rybách, orechoch, datliach, celozrnných obilninách, paradajkách, brokolici, kvasniciach alebo vo aj vo vajíčkach.

 

Aké je zloženie Reducty

 

Účinná látka

Obsah v jednej šumivej tablete

Chróm

48,8 µg

Extrakt zo zeleného čaju

100,0 mg

Inulín (vláknina)

500,0 mg

 

regulátory kyslosti: kyselina citrónová, hydrogénuhličitan sodný; nosiče: izomaltóza, polyetylénglykol; inulín, extrakt zo zeleného čaju, aróma liči, čajová aróma, farbivo: chlorofylín; sladidlá: aspartam, acesulfam K, sacharinát sodný; chlorid chromitý hexahydrát

 

 

Dávkovanie

Odporúčané dávkovanie je 1 až 2 tablety denne vo forme nápoja. Deti od 3 rokov môžu užívať max. 1 tabletu denne. Nápoj sa pripraví ako klasické šumivé tablety rozpustením v pohári vody. Nadmerná konzumácia môže spôsobiť laxatívne účinky.

 

Reducta balenie a cena

Tieto šumivé tablety kúpite v každej väčšej lekárni prípadne v lekárňach internetových. Cena za jedno balenie – 20 šumivých tabliet je približne 2,50 Eur.

 

Redukta - online predaj

 

Skúsenosti

Skúsenosti užívateľov Reducty (alebo teda celkovo výrobkov ktoré obsahujú chróm) sa rôznia. Tak ako pri podobných doplnkoch niekomu môže Reducta pomôcť a niekomu nie. Pokiaľ trpíte vlčím hladom a neodolateľnou chuťou na sladké, tento výrobok môžete vyskúšať. Cena je priaznivá. Pokiaľ máte skúsenosti o ktoré by ste sa chceli s nami podeliť, využite prosím možnosť pridať komentár dolu pod článok. Za všetky vaše príspevky vám vopred ďakujeme.

 

Tabletky na chudnutie - TABUĽKA POROVNANIE

 

Nasledujúci Screenshot je z portálu Heureka.cz

redukta skúsenosti

 

 

Reducta – šumivé tablety na chudnutie (?)
4.5 (90%) 4 votes

Pridaj komentár